آب شرب حدود ۷ هزار خانوار سیستان و بلوچستان تامین شد

مدیر جمعیت هلال احمر شمیرانات گفت: با نصب سه دستگاه تصفیه آب، آب شرب برای حدود هفت هزار خانوار در مناطق محروم سیستان و بلوچستان تامین شده است. همچنین قرار است هشت دستگاه دیگر نیز در سایر مناطق محروم این استان سیستان که دارای مرکزیت و آب و برق هستند در آینده نصب شود.

صبح امروز در نشست طرح «نذر آب» با حضور و همکاری مسئولان جمعیت هلال احمر شمیرانات و رویا شریف زاد مدیر بنیاد حامیان بدون مرز کودکان بی سرپرست در اجرای این پروژه، از نصب دستگاه تصفیه آب برای تامین آب شرب برای اهالی مناطق محروم و همچنین اجرای طرح پنل های خورشیدی در شهرستان نیمروز استان سیستان و بلوچستان گزارش هایی مطرح شد.
حسن فراهانی مدیر جمعیت هلال احمر شمیرانات گفت: ۲ دستگاه از این سه دستگاه آب شیرین کن نصب شده است و دستگاه سوم نیز در حال نصب و راه اندازی است.
وی اظهار داشت: با توجه به اینکه هلال احمر نهاد عمومی و بین الملل محسوب می شود، به همین دلیل جمعیت هلال احمر از تسریع و تسهیل پروژه های بشردوستانه نهادهای خیریه استقبال می کند. در واقع بخش ستادی جمعیت در انجام امور خیریه سعی در تسهیل پروژه های مردم دوستانه دارد و از طرح های خیرین استقبال و کمک به اجرای آن می کند.
وی افزود: پویش نذر آب در مناطق محروم نیز با همین رویکرد به این مساله پرداخته است. این طرح با همکاری بنیاد حامیان کودکان بی سرپرست و در مناطق محروم استان سیستان و بلوچستان که از خشکسالی و کمبود آب رنج می برند، کلید خورده است.
مرتضی محمدی مدیر اجرایی طرح نذر آب نیز گفت: در حال حاضر ما دو دستگاه تصفیه آب شیرین را در دو منطقه شهرستان نیمروز استان سیستان و بلوچستان نصب کرده ایم و به زودی یک دستگاه دیگر نیز نصب خواهد شد. این دستگاه ها روزانه ۲۵ هزار لیتر آب شیرین تولید می کنند که در مخازن آنها ذخیره می شوند.
وی ادامه داد: ما برای اینکه به روستاییان این منطقه کمک کنیم و آنها مجبور نباشند روزانه برای گرفتن آب شیرین مسافت زیادی را پشت سر بگذارند، با همکاری دهیاری روستاها آب را در تانکرهای ۲ هزار لیتری سه لایه و ضدجلبک پر کرده و از طریق ماشین به روستاها منتقل می کنیم که با اینکار ایجاد کارآفرینی نیز شده است.
به گفته محمدی آنها آب شیرین را با ۱۰ تانکر آب به مناطق و روستاهای دوردست منتقل می کنند. اما این تنها اقدام این گروه نیست و آنها در تلاش برای نصب پنل های خورشیدی جهت کارآفرینی روستاییان در این مناطق هستند.
وی ادامه داد: ما قرار است حدود ۱۰ پنل خورشیدی را به ارزش هر کدام ۴۵ تا ۵۰ میلیون تومان در خانه های روستاییان نصب کنیم. این قرارداد با وزارت نیرو بسته شده و قصدمان ایجاد کارآفرینی برای روستاییان منطقه است. به این ترتیب آنها نه تنها هزینه انرژی وسایل خود را از این راه تامین می کنند، بلکه وزارت نیرو در قبال خرید برق از آنها هزینه ای حدود ۷۰۰ تا یک میلیون تومان خواهد پرداخت.
به گفته محمدی مدیر اجرایی طرح نذر آب هزینه این پروژه ها با کمک بنیاد حامیان کودکان بی سرپرست بدون مرز در حال انجام است.
وی اظهار داشت: هزینه ها از طریق کمک های ایرانیان خارج و داخل کشور تامین و جمعیت هلال احمر در تسهیل و اجرای پروژه همکاری بسیاری کرده است.
طرح نذر آب از اواخر تیرماه امسال کلید خورد و در حال انجام است. مردم می توانند کمک های خود را از طریق وب سایت بنیاد حامیان کودکان بی سرپرست و هلال احمر برای اجرای این پروژه در دیگر مناطق محروم واریز کنند.

شما ممکن است علاقه مند

تشریح برنامه‌های بیست‌ و ششمین هفته کتاب
فرهنگ و هنر
0 اشتراک10 بازدید
فرهنگ و هنر
0 اشتراک10 بازدید

تشریح برنامه‌های بیست‌ و ششمین هفته کتاب

Alireza Rohani - آبان ۲۰, ۱۳۹۷

به گزارش مجله خبری عصر اعتدال به نقل از ستاد خبری بیست‌وششمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران،‌ نشست خبری…

آمادگی بانک سپه برای ارائه خدمات ارزی به واحدهای تولیدی و صادرکنندگان استان زنجان / بانک سپه در کمک به بهسازی و نوسازی مسکن روستایی استان زنجان اول شد
اقتصادی
0 اشتراک7 بازدید
اقتصادی
0 اشتراک7 بازدید

آمادگی بانک سپه برای ارائه خدمات ارزی به واحدهای تولیدی و صادرکنندگان استان زنجان / بانک سپه در کمک به بهسازی و نوسازی مسکن روستایی استان زنجان اول شد

Alireza Rohani - آبان ۲۰, ۱۳۹۷

به گزارش مجله خبری عصر اعتدال سعید محمدی دوست ضمن اشاره به اعتماد بالای مردم استان زنجان به بانک سپه،…

قدیمی ترین هتل مدرن کاشان
فرهنگ و هنر
0 اشتراک16 بازدید
فرهنگ و هنر
0 اشتراک16 بازدید

قدیمی ترین هتل مدرن کاشان

Alireza Rohani - آبان ۲۰, ۱۳۹۷

به گزرش مجله خبری عصر اعتدال عطیه اقبالی افزود؛ هتل سه ستاره امیرکبیر در کنار جاذبه های گردشگری کاشان و…

پیام بگذارید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.