از آغاز به‌کار جشنواره فیلم کوتاه«رسام» تا پخش برنامه زنده از سوریه و لبنان

علی اصغر جعفری رئیس سازمان هنری و امور سینمایی دفاع مقدس برنامه های این سازمان را در هفته دفاع مقدس تشریح کرد.

۲۸ شهریور, ۱۳۹۶
275 بازدید

به گزارش مجله خبری عصر اعتدال علی اصغر جعفری رئیس سازمان هنری و امور سینمایی دفاع مقدس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس صبح امروز سه شنبه ۲۸ شهریور  در نشستی خبری با اصحاب رسانه برنامه های این سازمان را در هفته دفاع مقدس تشریح کرد.

در این نشست جعفری با بیان اینکه دفاع مقدس تجلی ایثار و فداکاری, پیشران اندیشه جهاد و مقاومت برای  پیروزی دشمنان است, گفت: همه اندیشمندان اذعان دارند که دفاع مقدس نماد خودباوری و عزت نفس است و اکنون نیز آثار این دفاع را در سوریه و عراق و لبنان مشاهده میکنیم, لذا وظیفه همه است تا این عظمت را پاس بداریم و بتوانیم نسل جوان را با این دستاوردها آشنا کنیم.

وی در ادامه با تشریح برنامه های این سازمان در حوزه هنرهای نمایشی, گفت: در این هفته از ۳۰ عنوان کتاب نمایشنامه با محوریت دفاع مقدس و با تیراژ۷۵۰۰۰ نسخه  رونمایی می‌شود که این کتاب‌ها در استانها برای استفاده هنرمندان توزیع می‌شود.همچنین انتشارات «هنر دفاع» در هفته دفاع مقدس آغاز به‌کار خواهد کرد و کتب هنری در حوزه دفاع مقدس را به چاپ خواهد رساند.رونمایی از مجموعه مقالات پدیدار شناسایی دفاع مقدس که کارهای پژوهشی آن  توسط جمعی از اساتید انجام شده رونمایی خواهد شد.

جعفری افزود: در این هفته  از اثر نمایشی «فصل تابستان» که در حال اجرا است تقدیر و تجلیل می شود و از عوامل نمایش «هفت عصر و هفتم پاییز» به کارگردانی ایوب آقا خانی و «نامه آخر» به کارگردانی «علی گرجی»  با حضور در محل نمایش تجلیل خواهد شد. همچنین در نظر داریم در هر فصل از نمایش های برتر دفاع مقدسی با حضور در محل نمایش آنها تقدیر کنیم.

رئیس سازمان هنری و امور سینمایی دفاع مقدس در خصوص تولیدات کوتاه, مستند و انیمیشن در این هفته گفت: در هفته دفاع مقدس آغاز به کار نخستین جشنواره فیلم کوتاه دفاع مقدس با عنوان «رسام» با موضوع مدافعان حرم, مدافعان وطن و مجاهدان مقاومت جهانی در دو بخش اصلی فیلم و فیلمنامه برگزار خواهد شد که فراخوان و سامانه این همایش در هفته دفاع رونمایی خواهد شد.همچنین مستندی به مناسبت اربعین شهید حججی تحت عنوان «نگاه» تولید شده که در  مراحل پایانی است و در هفته دفاع مقدس و مصادف با هفته دفاع مقدس از شبکه های سیما  پخش خواهد شد. نماهنگ «آیات انقلاب» و کلیپ «فرزندان روح الله» نیز آماده شده و در هفته دفاع مقدس از صدا و سیما و فضای مجازی منتشر خواهد شد.

جعفری ادامه داد: تله فیلم «چالش های مادربزرگ» با موضوع تاثیر دفاع مقدس در فضای مجازی برای خانواده ها و تله فیلم «قلک های شکسته» به کارگردانی جواد جعفر قلی زاده تولید شده و در هفته پخش می شود. همچنین طبق تفاهم نامه سازمان هنری و امور سینمایی دفاع مقدس با شبکه سحر, همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس تولید مستند از «خرمشهر تا سارایوو» آغاز می شود. در این هفته دومین جشنواره ملی «فانوس» ویژه تولیدات دفاع مقدس استان های کشور آغاز به کار می کند و با تفاهم نامه بین  سازمان هنری و امور سینمایی دفاع مقدس با معاونت سیما  انیمشین «فرزندان ایران» در ۱۸۰ قسمت ۱۵ دقیقه تولید خواهد شد.

وی با اشاره به برنامه های حوزه سینمایی سازمان متبوعش در هفته دفاع مقدس اظهار کرد: در این هفته نشست تخصصی گفتمان سینمای دفاع مقدس با حضور صاحبنظران برگزار خواهد شد  و سه فیلم سینمایی«یونس», «کاتالیزور» و «شگرا» که در شورای سینمایی سازمان مورد تایید قرار گرفته و مصوب شده, عقد قرارداد در این هفته انجام خواهد شد و توسط سازمان هنری و امور سینمایی دفاع مقدس مورد حمایت قرار می‌گیرد. همچنین سازمان با مشارکت بنیاد سینماییفیلم فارابی اقدام به تولید فیلم سینمایی شهید حسن باقری خواهیم کرد که در این هفته عقد تفاهم نامه آن انجام خواهد شد.

رئیس سازمان هنری و امور سینمایی دفاع مقدس در خصوص برنامه های این سازمان در حوزه هنرهای تجسمی گفت:  در این هفته در کل کشور ۶۶ نمایشگاه عکس و پوستر با عنوان «گنج جنگ» در استان ها افتتاح می شود  که روز یکشنبه مراسم افتتاح این نمایشگاه در خانه هنرمندان از طرف اداره کل حفظ آثار استان تهران برگزار می‌شود و بصورت همزمان در سراسر کشور افتتاح می شود.

وی افزود: در حوزه برنامه های تلویزیونی با مشارکت صدا و سیما برنامه  «تکه ای از آسمان» با محوریت معرفی فعالیت های هنری و سینمایی و هنرمندان دفاع مقدس هر روز از شبکه آموزش پخش می شود پس از هفته دفاع مقدس هر هفته پخش این برنامه ۵۲ قسمتی پخش خواهد شد. همچنین پخش هفتگی برنامه «روبروی ماه» که کتاب های تقریظ شده مقام معظم رهبری را به نمایش در خواهد آورد  و با بهره گیری از تیپ های نمایش و در هفته دفاع مقدس  از شبکه آموزش پخش می شود. برنامه «از خرمشهر تا قدس» با مشارکت بسیج صداوسیما بصورت زنده از خرمشهر, سوریه, عراق و لبنان پخش می شود. همچنین دو تله فیلم با مشارکت معاونت امور استان های صدا و سیما خراسان و بوشهر در خصوص شهید یاسینی پخش می‌شود.

جعفری در خصوص برنامه های این سازمان در حوزه موسیقی و سرود گفت: در این هفته  جشنواره سرود و موسیقی نیروهای مسلح با عنوان «ترنم فتح» آغاز بکار خواهد کرد  که در  سی‌ام شهریور  اولین اجرای مشترک گروه های موسیقی کل نیروهای مسلح انجام خواهد شد و از اولین آلبوم موسیقی سازمان هنری و سینمایی دفاع مقدس و با هفت قطعه با عنوان «چاوش بیداران» رونمایی می‌شود. همچنین چهارمین  نشست تخصصی گفتمان موسیقی نیز برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: در حوزه آرشیو و منابع آرشیوی نیز از ۵۰ ساعت منابع تبدیلی فیلم سوپر ۸ «۴۰ شاهد»  رونمایی می شود که  از مجموع ۱۵۰ ساعت ۵۰ ساعت آن تبدیل شده و حدود ۱۰ مستند ۴۰ شاهد در صدا و سیما پخش می شود.

رئیس سازمان هنری و امور سینمایی دفاع مقدس و سرپرست مرکز  با اشاره به برنامه ها در حوزه فضای مجازی گفت: اولین جشنواره رسانه های دیجیتال دفاع مقدس با رویکرد مدافعان حرم و وطن در بخش های بازی های رایانه ای و سایت و کانال و ایده پردازی با مشارک وزارت ارشاد برگزار خواهد شد و از دو بازی فرماندهان و دفاع از ایران برای موبایل و pc رونمایی می‌شود.

وی در پاسخ به سوالی برای حمایت از فیلم های دفاع مقدسی و در اختیار قرار دادن سالن های نمایش بیشتر گفت: در این خصوص با رایزنی های انجام شده با ستاد کل نیروهای مسلح ظرفیت سالن های نیروهای مسلح برای اکران استفاده می شود و از سالنهای داخل  سازمانی برای استفاده خانواده های نیروهای مسلح استفاده می شود که آیین نامه آن در حال نگارش است.

شما ممکن است علاقه مند

تشریح برنامه‌های بیست‌ و ششمین هفته کتاب
فرهنگ و هنر
0 اشتراک10 بازدید
فرهنگ و هنر
0 اشتراک10 بازدید

تشریح برنامه‌های بیست‌ و ششمین هفته کتاب

Alireza Rohani - آبان ۲۰, ۱۳۹۷

به گزارش مجله خبری عصر اعتدال به نقل از ستاد خبری بیست‌وششمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران،‌ نشست خبری…

آمادگی بانک سپه برای ارائه خدمات ارزی به واحدهای تولیدی و صادرکنندگان استان زنجان / بانک سپه در کمک به بهسازی و نوسازی مسکن روستایی استان زنجان اول شد
اقتصادی
0 اشتراک7 بازدید
اقتصادی
0 اشتراک7 بازدید

آمادگی بانک سپه برای ارائه خدمات ارزی به واحدهای تولیدی و صادرکنندگان استان زنجان / بانک سپه در کمک به بهسازی و نوسازی مسکن روستایی استان زنجان اول شد

Alireza Rohani - آبان ۲۰, ۱۳۹۷

به گزارش مجله خبری عصر اعتدال سعید محمدی دوست ضمن اشاره به اعتماد بالای مردم استان زنجان به بانک سپه،…

قدیمی ترین هتل مدرن کاشان
فرهنگ و هنر
0 اشتراک16 بازدید
فرهنگ و هنر
0 اشتراک16 بازدید

قدیمی ترین هتل مدرن کاشان

Alireza Rohani - آبان ۲۰, ۱۳۹۷

به گزرش مجله خبری عصر اعتدال عطیه اقبالی افزود؛ هتل سه ستاره امیرکبیر در کنار جاذبه های گردشگری کاشان و…

پیام بگذارید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.