استفاده از خودروهای فرسوده در شهرداری تهران ممنوع می‌شود

شهردار تهران گفت: در جریان جلسه شورای ترافیک شهر تهران مقرر شد به کارگیری خودروهای فرسوده در شهرداری تهران ممنوع شده و آمایش و کنترل دوره‌ای بنزین، گازوئیل و جایگاه‌های سوخت تهران از سوی شرکت کنترل ترافیک هوای تهران انجام خواهد شد.

به گزارش مجله خبری عصر اعتدال محمد علی نجفی طی سخنانی در جلسه «شورای ترافیک» که با حضور مسئولان حوزه حمل و نقل و نقل و ترافیک، نیروی انتظامی و راهنمایی و رانندگی شهر تهران برگزار شد، با اشاره به مصوبات و برنامه‌های جدید شهرداری تهران به منظور مقابله با آلودگی هوا، تصریح کرد: هم اکنون موضوع آلودگی هوا خصوصاً در شهر تهران به یک موضوع اجتماعی تبدیل شده است، به دنبال آن تقاضا برای کنترل آلودگی هوا نیز به یک مطالبه اجتماعی تبدیل شده است به نحوی که تمام مقامات و مردم درخواست دارند تا برای مقابله با آلودگی هوا تدبیری اندیشیده شود.

وی با تاکید بر ضرورت توجه جدی شهرداری تهران، وزارت کشور، راهنمایی و رانندگی و سایر دستگاه‌های مسئول به برنامه‌های اجرایی برای کاهش آلودگی هوا،تصریح کرد: دولت در سال ۹۰ مصوبه خوبی برای کاهش آلودگی هوا داشت و در سال ۹۳ نیز این مصوبه در دولت تقویت شد، همچنین قانون هوای پاک نیز در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید اما این مصوبات و قوانین به دلیل نبود منابع مالی، مدیریت ضعیف و یا عدم جدیت اجرایی نمی‌شود.

شهردار تهران با تاکید بر اینکه “باید تصمیم بگیریم تا درباره مسئله آلودگی هوا جدی باشیم و مسایل را پیگیری کنیم”، گفت: ضروری است اقدامات لازم از سوی شهرداری تهران را پیگیری کرده و تعهدات سایر دستگاه‌ها در این زمینه را نیز از مجاری قانونی مطالبه کنیم تا انگیزه‌ای در مسئولان برای جدیت در موضوع مقابله با آلودگی هوا ایجاد شود.

نجفی از هماهنگی با دولت برای پیگیری تعهدات دستگاه‌های اجرایی در حوزه کاهش آلودگی هوا خبر داد و گفت:  هم اکنون بیش از حد نیاز مصوبه داریم اما لازم است نسبت به اجرای درست این مصوبات اقدام کنیم.

وی همچنین با تاکید بر پیگیری موضوع موتور سیکلت‌های فرسوده و سرعت بخشیدن به گسترش موتور سیکلت‌های برقی در پایتخت، تاکید کرد: اگر همه اقدامات را به صورت جدی دنبال کنیم، از ابتدای سال ۹۷ می‌توانیم تحولی در حوزه کاهش آلودگی هوای شهر را شاهد باشیم.

بر اساس این گزارش در جریان جلسه شورای ترافیک شهر تهران پس از ارایه گزارش مسئولان بخش‌های مختلف ترافیکی پایتخت مقرر شد تا به کارگیری خودروهای فرسوده در شهرداری تهران ممنوع شده و آمایش و کنترل دوره‌ای بنزین، گازوئیل و جایگاه‌های سوخت تهران از سوی شرکت کنترل ترافیک هوای تهران صورت پذیرد.

همچنین بر اساس مصوبه شورای شهر سن تردد شهر اتوبوس‌های شرکت واحد در صورت نصب فیلتر دار تا ۱۲ سال تمدید می‌شود. علاوه بر این تمام خودروهای فعال در شهرداری تهران باید از نوع خودروهای دیزل فیلتر دار، گازسوز و یا خودروهای برقی باشند.

افزون بر این با موافقت وزارت کشور، اجرای معاینه فنی ویژه برای نخستین بار در شهر تهران آغاز می‌شود. بر این اساس در معاینه فنی ویژه دور بالای موتور تمام خودروها نیز مورد ارزیابی مراکز معاینه فنی قرار می‌گیرد.

شما ممکن است علاقه مند

رقابت ۲۰۰ فیلمساز در جشنواره بین المللی فیلم مقاومت
سینما و تاتر
اشتراک0 بازدید
سینما و تاتر
اشتراک0 بازدید

رقابت ۲۰۰ فیلمساز در جشنواره بین المللی فیلم مقاومت

Alireza Rohani - آبان ۲۹, ۱۳۹۷

به گزارش مجله خبری عصر اعتدال محمد خزایی افزود: افزون بر تهران، اصفهان، زنجان و همدان هم میزبان این دوره…

خبر خوش برای کارآفرینان/ مشوق‌های مالیاتی در راه است
اقتصادی
0 اشتراک1 بازدید
اقتصادی
0 اشتراک1 بازدید

خبر خوش برای کارآفرینان/ مشوق‌های مالیاتی در راه است

Alireza Rohani - آبان ۲۸, ۱۳۹۷

به گزارش مجله خبری عصر اعتدال عیسی منصوری،معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر کار در مراسم روز جهانی کارآفرینی با…

مدیرعامل بانک کشاورزی : امنیت غذایی کشور، محصول اقدامات شبکه بانکی است
اقتصادی
0 اشتراک1 بازدید
اقتصادی
0 اشتراک1 بازدید

مدیرعامل بانک کشاورزی : امنیت غذایی کشور، محصول اقدامات شبکه بانکی است

Alireza Rohani - آبان ۲۸, ۱۳۹۷

به گزارش مجله خبری عصر اعتدال در این نشست که روز دوشنبه 28 ابان همزمان با سفر مدیرعامل بانک کشاورزی…

پیام بگذارید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.