افزایش ۳۰ درصدی مشارکت مردم در جشن عاطفه ها/تهیه بسته‌ تحصیلی ۷۰هزار تومانی برای دانش‌آموزان مناطق محروم

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد گفت: مشارکت مردم در جشن عاطفه های سال گذشته ۵۳ میلیارد تومان بود که امسال این رقم حدود ۳۰ درصد افزایش داشته است.

۲۷ شهریور, ۱۳۹۶
202 بازدید

 به گزارش مجله خبری عصر اعتدال فاطمه رهبر، معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد با اشاره به اینکه هر ساله در آستانه بازگشایی مدارس سنت حسنه جشن عاطفه‌ها با شعار «مهر در انتظار همدلی» برگزار می‌شود، گفت: مشارکت مردم در جشن عاطفه های سال گذشته ۵۳ میلیارد تومان بود که امسال این رقم حدود ۳۰ درصد افزایش داشته است.

رهبر با اشاره به اینکه هم اکنون ۳۱۲ هزار دانش آموز در مقاطع تحصیلی مختلف تحت حمایت کمیته امداد هستند، گفت : ۲۲۸ هزار نفر از این دانش آموزان در مقطع ابتدایی،۶۳ هزار نفر در مقطع دبیرستان و ۱۵ هزار نفر نیز در مقطع پیش دانشگاهی از خدمات این نهاد به طور مستمر بهره‌مند می‌شوند.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد با اشاره به کمک های این نهاد پیش از آغاز سال تحصیلی جدید به دانش آموزان نیازمند گفت: کمیته امداد پیش از بازگشایی مدارس برای هر دانش‌آموز نیازمند در مناطق محروم، بسته تحصیلی ۷۰هزار تومانی تهیه کرد که این کمک ها علاوه بر کمک هایی است که با مشارکت خیران و مردم نیکوکار در جشن عاطفه‌ها و کمک حامیان ایتام و فرزندان محسنین به هر دانش‌آموز نیازمند اهدا می شود.

وی با اعلام اینکه سال گذشته متوسط سرانه پرداخت کمک‌های تحصیلی این نهاد به هر دانش آموز تحت حمایت ۶۵ هزار تومان بود گفت : امسال این رقم به ازای هر دانش‌آموز تحت حمایت به ۱۰۲ هزار تومان افزایش یافته است.

وی درباره خدمات و حمایت‌های تحصیلی به دانش‌آموزان تحت حمایت کمیته امداد گفت: با توجه به وضعیت هر دانش‌آموز نیازمند و نظر مددکارخانواده، دانش آموز از یک یا چند مورد از خدمات تامین هزینه نوشت افزار و کتب درسی، تامین پوشاک دانش‌آموزی، تقویت بنیه تحصیلی (شرکت در کلاسهای تقویتی)، معرفی به سایر خوابگاه‌ها، کمک هزینه راهیابی به دانشگاه، تامین تجهیزات آموزشی رشته های فنی‌وحرفه‌ای ، هزینه رفت و آمد به مدرسه، هزینه ثبت نام در مدارس و ارائه خدمات مشاوره شغلی و تحصیلی بهره مند خواهند شد .

وی گفت : امسال با مشارکت ۵۰ درصدی قرارگاه محرومیت زدایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و موسسه خیریه حضرت رقیه، ۱۰۰ هزار بسته نوشت افزاربه ارزش هفت میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان تهیه و بین دانش آموزان نیازمند با اولویت مناطق محروم با ضریب محرومیت۸ و ۹ در سراسر کشور توزیع شد .

رهبر با اشاره به اینکه سرانه نقدی تحصیلی کمیته امداد از محل کمک‌های خیران و مردم نیکوکار در جشن عاطفه‌ها و کمک حامیان ایتام محصل تامین می‌شود، افزود: هر یک از ایتام تحت حمایت کمیته امداد حداقل پنج حامی دارند که با کمک های نقدی و غیر نقدی آنها سال تحصیلی خود را آغاز می‌کنند .

وی با اشاره به شیوه‌های آسان پرداخت کمک به جشن عاطفه‌ها توضیح داد: مردم می توانند با مراجعه به سایت emdad.irو یا از طریق شماره گیری کد #۱*۸۸۷۷* کمک های نقدی خود را به دانش آموزانی نیازمند اختصاص دهند .

لازم به ذکر است؛ مرحله نخست جشن عاطفه ها ۲۳ و ۲۴ شهریور ماه در پایگاه‌های عمومی و مصلی‌های نماز جمعه برگزار شد. مرحله دوم این جشن نیز ۱۹ مهر ماه در مدارس سراسر کشور با هدف تقویت روحیه ایثار و انفاق در بین دانش‌آموزان اجرا خواهد شد.

شما ممکن است علاقه مند

روح اله خدارحمی:پژوهش در پیشبرد اهداف بانک کشاورزی، نقش کلیدی دارد.
اقتصادی
0 اشتراک1 بازدید
اقتصادی
0 اشتراک1 بازدید

روح اله خدارحمی:پژوهش در پیشبرد اهداف بانک کشاورزی، نقش کلیدی دارد.

Alireza Rohani - آذر ۲۵, ۱۳۹۷

به گزارش مجله خبری عصر اعتدال مدیرعامل بانک کشاورزی که نزدیک به سه دهه پیش و به عنوان مسئول اداره…

دکتر دیواندری: آینده درخشانی برای بانک کشاورزی پیش بینی می کنم
اقتصادی
0 اشتراک1 بازدید
اقتصادی
0 اشتراک1 بازدید

دکتر دیواندری: آینده درخشانی برای بانک کشاورزی پیش بینی می کنم

Alireza Rohani - آذر ۲۵, ۱۳۹۷

به گزارش مجله خبری عصر اعتدال در این مراسم که روز یکشنبه25 آذر با حضور مدیران و کارشناسان در محل…

سوختگی در ایران ۸ برابر متوسط جهانی است
اجتماعی
0 اشتراک3 بازدید
اجتماعی
0 اشتراک3 بازدید

سوختگی در ایران ۸ برابر متوسط جهانی است

Alireza Rohani - آذر ۲۵, ۱۳۹۷

به گزارش مجله خبری عصر اعتدال دکتر محمد جواد فاطمی در نشستی که به مناسبت روز ملی پیشگیری از سوختگی…

پیام بگذارید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.