بیستمین گنگره دامپزشکی ایران اول مرداد برگزار می‌شود

رئیس جامعه دامپزشکان ایران از برگزاری بیستمین کنگره دامپزشکی ایران از اول تا سوم مرداد ماه سال جاری در مصلی امام خمینی (ره) خبر داد و گفت: در این کنگره مسائل روز دامپزشکی، آنفلوانزای پرندگان و حقوق حیوانات ارائه می‌شود.

به گزارش مجله خبری عصر اعتدال پیام محبی امروز در نشست خبری به برگزاری بیستمین کنگره دامپزشکی ایران اشاره کرد و گفت: در این کنگره سعی کرده‌ایم تا موضوعات علمی و به روز را در قالب کارگروه‌های آموزشی، سخنرانی و مقاله برای همکاران حوزه دامپزشکی ارائه کنیم که حقوق حیوانات، بحث واکسن آنفلوآنزای پرندگان ، ضرورت استفاده از واکسن در بیماری‌های مختلف و تاثیر آن از جمله اینها است.

وی همچنین به این نکته اشاره کرد که برگزاری کنگره دامپزشکی زمینه‌ای فراهم می‌کند، تا مشکلات به روز حوزه دامپزشکی با تعامل دوسویه مورد بحث و تبادل نظر قرار گیرد، تا بتوانیم راهکاری برای حل مسائل پیدا کنیم.

رئیس جامعه دامپزشکان ایران همچنین به این نکته اشاره کرد که در کنگره دامپزشکان ۱۵ امتیاز بازآموزی برای افراد شرکت‌کننده در نظر گرفته می‌شود و هر فردی می‌تواند تا ۲ مقاله ارائه کند.

معاون درمان و تشخیص سازمان دامپزشکی نیز در این نشست در پاسخ به سوال خبرنگار فارس در مورد سیاست‌های پیشگیرانه این سازمان برای عود مجدد آنفلوانزای حاد پرندگان و خسارت‌های میلیاردی به کشور گفت: پروتکل مبارزه با آنفلوانزای پرندگان مشخص است که سیاست‌های پیشگیری در ابعاد مختلف انجام می‌شود اما برای نخستین‌بار تزریق واکسن آنفلوانزا در دستور کار قرار گرفته است و اینکه آیا این واکسن موثر است یا خیر خود بحث‌برانگیز است، اما باید گفت واکسیناسیون یک امر نسبی است و عوامل مختلفی می‌تواند نتیجه واکسیناسیون را تحت تاثیر قرار دهد.

به گفته این مسئول در سازمان دامپزشکی کشور تصمیم‌گیری برای تزریق واکسیناسیون پرندگان براساس دستورالعمل‌های جهانی دامپزشکی اتخاذ شده است.

وی همچنین درمورد بیماری تب کریمه کنگو که با فصل گرما اوج می‌گیرد نیز گفت: این بیماری برای افرادی اتفاق می‌افتد که مواجه با دام‌های بیمار چه در حین کشتار یا مصرف قرار می‌گیرند و وزارت بهداشت به راحتی می‌تواند از این بیماری جلوگیری کند چرا که این بیماری از سال ۱۳۷۸ وارد کشور ما شده و هر سال آماری از تلفات در کشور داریم و تقریبا در همه استان‌ها به ویژه استان‌های مرزی در فصول گرم سال دیده می‌شود.

به گزارش فارس، بیستمین کنگره دامپزشکی ایران از یکم تا سوم مرداد ماه سال جاری در شبستان مصلی امام خمینی (ره) تهران برپا می‌شود که بزرگترین تولیدکنندگان حوزه واکسن و حوزه دامی کشور در آن حضور دارند، همچنین در این کنگره ۳۰ سخنرانی کلیدی ارائه خواهد شد.

 

شما ممکن است علاقه مند

روح اله خدارحمی:پژوهش در پیشبرد اهداف بانک کشاورزی، نقش کلیدی دارد.
اقتصادی
0 اشتراک1 بازدید
اقتصادی
0 اشتراک1 بازدید

روح اله خدارحمی:پژوهش در پیشبرد اهداف بانک کشاورزی، نقش کلیدی دارد.

Alireza Rohani - آذر ۲۵, ۱۳۹۷

به گزارش مجله خبری عصر اعتدال مدیرعامل بانک کشاورزی که نزدیک به سه دهه پیش و به عنوان مسئول اداره…

دکتر دیواندری: آینده درخشانی برای بانک کشاورزی پیش بینی می کنم
اقتصادی
0 اشتراک1 بازدید
اقتصادی
0 اشتراک1 بازدید

دکتر دیواندری: آینده درخشانی برای بانک کشاورزی پیش بینی می کنم

Alireza Rohani - آذر ۲۵, ۱۳۹۷

به گزارش مجله خبری عصر اعتدال در این مراسم که روز یکشنبه25 آذر با حضور مدیران و کارشناسان در محل…

سوختگی در ایران ۸ برابر متوسط جهانی است
اجتماعی
0 اشتراک3 بازدید
اجتماعی
0 اشتراک3 بازدید

سوختگی در ایران ۸ برابر متوسط جهانی است

Alireza Rohani - آذر ۲۵, ۱۳۹۷

به گزارش مجله خبری عصر اعتدال دکتر محمد جواد فاطمی در نشستی که به مناسبت روز ملی پیشگیری از سوختگی…

پیام بگذارید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.