راستی آزمایی رابطه فامیلی کارکنان شهرداری منوط به انتشار ۱۰۰درصدی اسامی

هاشمی رفسنجانی با اشاره به انتشار اطلاعات 25 درصد از مدیران شهرداری گفت: راستی آزمایی قوم و خویشی کارکنان و مدیران شهرداری منوط به انتشار 100درصدی آن‌ها است.

به گزارش مجله خبری عصر عتدال محسن هاشمی رفسنجانی رئیس شورای شهر تهران در نود و یکمین جلسه شورای شهر تهران که امروز(سه‌شنبه) برگزار شد، با اشاره به مصوبات امروز جلسه شورای شهر در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ۵ بند از دستور جلساتی که پیش بینی شده بود، امروز مطرح شد و به نتیجه رسید.

رئیس شورای شهر تهران تصریح کرد: در ابتدای جلسه رسولی گزارش عملکرد درآمد و هزینه‌های شهرداری در تیر و مرداد سال جاری را ارائه کرد که این گزارش نشان داد شهرداری تهران عملا در بخش بودجه نقد بسیار خوب عمل کرده و کاملا مطابق با بندهای بودجه، درآمد کسب کرده است و توانسته به خوبی ۱۰۰ درصد بودجه نقد را جذب کند.

هاشمی رفسنجانی افزود: اما در بخش بودجه غیر نقد عملکرد مناسب نبوده، به صورتی که باعث شده ما ۲۳ درصد عقب باشیم و به همین دلیل یک لایحه یک فوریتی ارسال شد که در آن مسائل مربوط به  استفاده از بودجه غیر نقدی در شهرداری با حساسیت و بدون نگرانی از فساد به اجرا درآید.

وی افزود: طرح دیگری که امروز یک فوریت آن تصویب و متن مصوبه آن مطرح شد، بحث تعارض منافع مدیران شهرداری بود که این متن با ۳ پیشنهاد در شورا به تصویب رسید و امیدواریم این طرح باعث کمتر شدن فساد در شهرداری بشود و در ادامه پیشنهاد شد که اعضای شورای شهر هم نامشان به این مصوبه اضافه شود که اعضا با این اقدام هم موافقت کردند و آن‌ها هم باید مانند مدیران شهرداری تابع قانون تعارض منافع باشند.

رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه طرح تعارض منافع همیشه در دولت مطرح بوده است، گفت: در شهرداری تلاش کرده‌ایم که به این طرح روشن‌تر عمل کنیم تا کسی نتواند به دلایل مختلفی با کسانی قرارداد ببندد که از اقوام آن‌ها محسوب می‌شوند و یا در پست‌های مدیریتی از آن‌ها استفاده کنند.

هاشمی رفسنجانی در ادامه در پاسخ به سوالی در خصوص تکرار خودسوزی در مقابل شهرداری تهران و برنامه شورا برای جلوگیری از تکرار این گونه حوادث گفت: من در این باره نمی‌توانم  صحبت کنم،زیرا هنوز گزارشی به من در این مورد ارائه نشده است و نمی‌توانم نسبت به آن اظهارنظر کنم.

وی با بیان اینکه در شهرداری و شرکت‌های وابسته آن نزدیک به ۲ هزار و ۵۰۰ پست مدیریتی داریم که آن‌ها با رده ۱۴ و ۱۶ در شهرداری حکم می‌گیرند، افزود: باید بررسی شوند که این پست‌های مدیریتی در چه وضعیتی هستند و اکنون با راه‌اندازی سایت شفافیت سوابق بسیاری از مدیران به همراه تحصیلات و تجربیاتشان بر روی این سامانه قرار گرفته است.

رئیس شورای شهر تهران تصریح کرد: تعداد مدیرانی که اطلاعاتشان منتشر شده کمتر از ۳۰ درصد است و شاید فقط ۲۵ درصد از اطلاعات مدیران منتشر شده است، لذا سایر مدیران هم باید خود را معرفی کنند تا اطلاعات آن‌ها هم منتشر شود و زمانی که نتیجه به ۱۰۰درصد برسد آن وقت می‌توان راستی آزمایی کرد که چه کسانی با چه کسانی قوم و خویش هستند، اگر چه این موضوع مقداری مشکل دارد، زیرا ممکن است برخی جذب شهرداری بشوند و سپس در آینده قوم و خویش بشوند.

شما ممکن است علاقه مند

تشریح برنامه‌های بیست‌ و ششمین هفته کتاب
فرهنگ و هنر
0 اشتراک10 بازدید
فرهنگ و هنر
0 اشتراک10 بازدید

تشریح برنامه‌های بیست‌ و ششمین هفته کتاب

Alireza Rohani - آبان ۲۰, ۱۳۹۷

به گزارش مجله خبری عصر اعتدال به نقل از ستاد خبری بیست‌وششمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران،‌ نشست خبری…

آمادگی بانک سپه برای ارائه خدمات ارزی به واحدهای تولیدی و صادرکنندگان استان زنجان / بانک سپه در کمک به بهسازی و نوسازی مسکن روستایی استان زنجان اول شد
اقتصادی
0 اشتراک7 بازدید
اقتصادی
0 اشتراک7 بازدید

آمادگی بانک سپه برای ارائه خدمات ارزی به واحدهای تولیدی و صادرکنندگان استان زنجان / بانک سپه در کمک به بهسازی و نوسازی مسکن روستایی استان زنجان اول شد

Alireza Rohani - آبان ۲۰, ۱۳۹۷

به گزارش مجله خبری عصر اعتدال سعید محمدی دوست ضمن اشاره به اعتماد بالای مردم استان زنجان به بانک سپه،…

قدیمی ترین هتل مدرن کاشان
فرهنگ و هنر
0 اشتراک16 بازدید
فرهنگ و هنر
0 اشتراک16 بازدید

قدیمی ترین هتل مدرن کاشان

Alireza Rohani - آبان ۲۰, ۱۳۹۷

به گزرش مجله خبری عصر اعتدال عطیه اقبالی افزود؛ هتل سه ستاره امیرکبیر در کنار جاذبه های گردشگری کاشان و…

پیام بگذارید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.