رقابت ۲۰۰ فیلمساز در جشنواره بین المللی فیلم مقاومت

دبیر جشنواره بین المللی فیلم مقاومت گفت: از هفته آینده 200 فیلمساز داخلی و خارجی از 5 قاره جهان در پانزدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت با هم رقابت می کنند.

به گزارش مجله خبری عصر اعتدال محمد خزایی افزود: افزون بر تهران، اصفهان، زنجان و همدان هم میزبان این دوره از جشنواره خواهند شد. البته  جشنواره فیلم مقاومت در بعضی از این استان ها بعد از تهران برگزار می شود.
وی ادامه داد: از ۱۲ تا ۱۵ آذر هم هفته فیلم مقاومت در لبنان برگزار می شود و فیلم های امپراطور جهنم، سرو زیر آب، تنگه ابوقریب و ماجرای نیمروز به نمایش درخواهند آمد.
خزایی با اشاره به استقبال فیلمسازان کشورهای مختلف از این جشنواره افزود: ۲۰۰ فیلمساز داخلی و خارجی از ۵ قاره از هفته آینده رقابت خود را آغاز می کنند و ۵۷ چهره سرشناس کار داوری فیلم های حاضر در این دوره را بعهده گرفته اند.
وی ادامه داد: بخش ملی این جشنواره خود از بخش های مستند، فیلم کوتاه، روایت نو و جلوه گاه نور تشکیل شده است که برگزیدگان بخش های فیلم کوتاه، جلوه گاه نور و روایت نو در آیین افتتاحیه معرفی خواهند شد.
خزایی گفت:? ۲۴ اثر خارجی از بین ۹۰۶ اثر ارسال شده به دبیرخانه جشنواره به نمایش درخواهند آمد و کشورهای سوریه، روسیه، عراق، بحرین، عربستان، لبنان، فرانسه، اسپانیا، آمریکا، کانادا و انگلیس در جشنواره فیلم دارند.
دبیر پانزدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت گفت: برگزاری پویش حمایت سینماگران از مردم یمن از کارهایی است که تصمیم داریم آن را در این دوره انجام دهیم. شبکه سازی جبهه جهانی سینمای مقاومت، تربیت سفیران جشنواره مقاومت، ایجاد محفلی برای کاشت بذرهای فرهنگی جدید و انتخاب چهره سال مقاومت از دیگر اقدامات در این جشنواره خواهد بود.
وی درباره چرایی برگزاری جشنواره فیلم مقاومت گفت:? پرداختن به بحث مقاومت در زمان کنونی بسیار لازم و ضروری است ما باید تنوع مضامین در سینمای مقاومت را گسترش دهیم و سینمای مقاومت تنها به معنی سینمای جنگ نیست. در این دوره تنوع موضوعات ما بسیار زیاد است نکوهش حرام خواری، تأثیر بمباران های شیمیایی بر مردم در دوران دفاع مقدس، بازخوانی وقایع مهم تاریخ انقلاب، مقاومت مردم عراق و سوریه و کشورهای دیگر از جمله موضوعات فیلم های ما در این دوره است. ما تصمیم داریم صدای افراد مستقلی را که در عرصه جهانی مجالی برای شنیده شدن ندارند به نمایش بگذاریم.
وی ادامه داد: برگزاری نشست های جهانی سازی جشنواره فیلم مقاومت پس از برگزاری این جشنواره انجام خواهد شد. ما ۳ نشست را طراحی کرده ایم تا با هم اندیشی بتوانیم فرهنگ مقاومت را گسترش دهیم.
در این مراسم از پوستر نکوداشت های جشنواره فیلم مقاومت رونمایی شد و خانواده های مرحوم حمید آخوندی، حبیب الله کاسه ساز، سیدضیاءالدین دری و یدالله صمدی از پوستر این افراد رونمایی کردند.

پانزدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت از ۵ تا ۹ آذر در سینما فلسطین و سینما عصر جدید برگزار می شود.

شما ممکن است علاقه مند

روح اله خدارحمی:پژوهش در پیشبرد اهداف بانک کشاورزی، نقش کلیدی دارد.
اقتصادی
0 اشتراک1 بازدید
اقتصادی
0 اشتراک1 بازدید

روح اله خدارحمی:پژوهش در پیشبرد اهداف بانک کشاورزی، نقش کلیدی دارد.

Alireza Rohani - آذر ۲۵, ۱۳۹۷

به گزارش مجله خبری عصر اعتدال مدیرعامل بانک کشاورزی که نزدیک به سه دهه پیش و به عنوان مسئول اداره…

دکتر دیواندری: آینده درخشانی برای بانک کشاورزی پیش بینی می کنم
اقتصادی
0 اشتراک1 بازدید
اقتصادی
0 اشتراک1 بازدید

دکتر دیواندری: آینده درخشانی برای بانک کشاورزی پیش بینی می کنم

Alireza Rohani - آذر ۲۵, ۱۳۹۷

به گزارش مجله خبری عصر اعتدال در این مراسم که روز یکشنبه25 آذر با حضور مدیران و کارشناسان در محل…

سوختگی در ایران ۸ برابر متوسط جهانی است
اجتماعی
0 اشتراک3 بازدید
اجتماعی
0 اشتراک3 بازدید

سوختگی در ایران ۸ برابر متوسط جهانی است

Alireza Rohani - آذر ۲۵, ۱۳۹۷

به گزارش مجله خبری عصر اعتدال دکتر محمد جواد فاطمی در نشستی که به مناسبت روز ملی پیشگیری از سوختگی…

پیام بگذارید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.