Monday, 25 March , 2019
امروز : دوشنبه, ۵ فروردین , ۱۳۹۸ - 19 رجب 1440
شناسه خبر : 3165
  پرینتخانه » سیاسی, ویژه تاریخ انتشار : ۱۲ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۳ |

روحانی: جهاد ملت فلسطین باید تا تعظیم دشمن صهیونیستی ادامه یابد

رئیس جمهور گفت: جهاد ملت فلسطین، باید تا تعظیم دشمن صهیونیستی در برابر حق ملت فلسطین ادامه یابد.

روحانی: جهاد ملت فلسطین باید تا تعظیم دشمن صهیونیستی ادامه یابد
به گزارش مجله خبری عصر اعتدالحجت الاسلام حسن روحانی، رئیس جمهور، عصر سه شنبه (۱۱ دی) در دیدار “زیاد النخاله” دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین و هیئت همراه وی، با بیان اینکه از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی ما همواره حامی ملت فلسطین بوده و خواهیم بود، گفت: از آغاز نهضت اسلامی در سال ۴۲ ، فلسطین یکی از مسائل مورد نظر همه انقلابیون در ایران بود و امام خمینی (ره) پیوسته در همه سخنرانی هایشان علیه رژیم شاه، از قدس و فلسطین یاد می کردند.

وی با اشاره به ایستادگی ۷۰ ساله ملت فلسطین در برابر تجاوز، ظلم و اشغالگری صهیونیست‌ها، افزود: جهاد ملت فلسطین، باید تا تعظیم دشمن صهیونیستی در برابر حق ملت فلسطین ادامه یابد. رژیم صهیونیستی با کمک حاکمان جدید کاخ سفید به دنبال تحقق برنامه سلطه بر کل منطقه است که فلسطین نیز بخشی از این برنامه کلی است.

رئیس‌جمهور با مرور تجربیات تلخ برخی گروه‌ها که می کوشیدند از طریق مذاکره با دشمن صهیونیستی به حقوق ملت فلسطین دست یابند، گفت: اسرائیلی ها به رغم نشست ها و توافق های مادرید و اسلو، هرگز حق ملت فلسطین را نپذیرفتند و بنابراین تنها راه مبارزه و مقاومت تا رسیدن به حقوق حقه خود است.

روحانی با بیان اینکه “شاید برخی تصور کنند پیروزی در برابر توطئه‌های صهیونیست‌ها و آمریکا دست‌یافتنی نیست”، اظهار داشت: ملت بزرگ ایران در ۴۰ سال گذشته چندین بار نشان داده که می‌توان با ایستادگی و مبارزه، پیروز شد و امروز نیز دشمنان تلاش دارند در جنگی تازه با حربه تحریم اقتصادی و محاصره کامل، ایران را تحت فشار قرار دهند.

وی با تاکید بر اینکه “ما هیچ تردیدی نداریم که در این جنگ اقتصادی بر دشمنان خود پیروز خواهیم شد”، گفت: رهبری ما شجاع و مقاوم در برابر این توطئه‌ها ایستاده است و ملت نیز در این عرصه مبارزه و مقاومت، یکپارچه و متحد است.

رئیس جمهور اظهارداشت: گروه های فلسطینی و جهادی در این مبارزه ۷۰ ساله، به رغم ناکامی ارتش های برخی کشورهای عربی در برابر دشمن صهیونیستی، موفق شده اند به پیروزی های بزرگی در برابر توطئه‌های دشمن دست یابند و پیروزی و موفقیت‌های شما در غزه و ملت‌های سوریه، عراق، یمن و لبنان، نشانه‌های بزرگی از یک پیروزی بزرگتر است.

روحانی با اشاره به پشتیبانی افکار عمومی جهان از حقوق تضییع شده ملت فلسطین، گفت: با وجود همه تلاش های آمریکا و اسرائیل، نه تنها ملت ها بلکه دولت ها نیز تسلیم فزون خواهی های دشمن نشده اند و ما شاهدیم که در سازمان ملل، عمده کشورها به قطعنامه‌های حمایت از حق فلسطینی‌ها رای مثبت می‌دهند و حتی کشورهای هم پیمان آمریکا نیز در توطئه‌های اخیر انتقال سفارت واشنگتن به قدس، با دولت ترامپ نه تنها همراهی نکردند بلکه با این اقدام واشنگتن مخالفت کردند.

وی به فزون‌خواهی‌های رژیم صهیونیستی اشاره کرد و گفت: اگر رژیم صهیونیستی بتواند ملت فلسطین را تسلیم کند با توجه به خوی اشغالگری،  تنها به سرزمین اشغال شده فلسطین اکتفا نخواهد کرد و بنابر این ملت‌های این منطقه باید رژیم صهیونیستی را  نه فقط دشمن ملت فلسطین بلکه دشمن همه منطقه بدانند.

رئیس‌جمهور با اشاره به راهپیمایی‌های بازگشت، این حرکت را نشانه‌ای از روحیه جهادی و ایستادگی ملت فلسطین در برابر رژیم اشغالگر دانست و افزود: هدف آمریکا و اسرائیل این است که این باور را از یکسو برای فلسطینی‌ها ایجاد کنند که ایستادگی و مقاومت فایده ای ندارد و از سوی دیگر زمینه را به وجود آورند تا کشورهای منطقه نیز این رژیم اشغالگر را با همه تجاوزگری‌هایی که دارد، به رسمیت بشناسند.

روحانی با تاکید بر اهمیت وحدت میان فلسطینی‌ها اظهارداشت: بی تردید یکی از راههای کوتاه شدن زمان رسیدن به پیروزی، وحدت همه ملت فلسطین در برابر رژیم صهیونیستی است و این رژیم با مقاومت جوانان فلسطینی درخواهد یافت که پیروزی بر فلسطین دست یافتنی نیست و این ملت فلسطین هستند که پیروز نهایی خواهند بود.

وی همچنین در این دیدار شفای هرچه سریعتر دکتر رمضان عبدالله دبیرکل سابق جهاد اسلامی را از خداوند متعال مسئلت کرد.

“زیاد النخاله” دبیرکل جنبش جهاد اسلامی نیز در این دیدار با ارائه گزارشی از آخرین تحولات فلسطین اشغالی و توانایی‌ها و آمادگی‌های بالای گروه‌های مقاومت، اظهارداشت: بی‌تردید حمایت و مواضع اصولی جمهوری اسلامی ایران، نقش بزرگی در شکست تلاش هایی دارد که هدف آن ، بستن پرونده حقوق ملت فلسطین است.

وی با بیان اینکه مردم غزه با وجود فشارها، در مقابل رژیم صهیونیستی و طرح موسوم به «معامله‌ قرن» ایستادند که نمونه‌ بارز آن، استمرار تظاهرات هفتگیِ جمعه‌ بازگشت است، گفت: فشارها و حملات شدید آمریکا و اسرائیل علیه ملت فلسطین تحت عنوان معامله قرن، با هدف بستن پرونده فلسطین انجام می‌گیرد و ما معتقدیم که حتی فشارهای آمریکا بر ایران نیز بخشی از این پروژه معامله قرن است.

دبیرکل جهاد اسلامی فلسطین تاکید کرد که ملت فلسطین برغم همه فشارها و تهدیدها، تا رسیدن به حقوق حقه خود دست از مقاومت و مبارزه بر نخواهد داشت.

انتهای پیام/

|
به اشتراک بگذارید

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.