روز شمار دهه ولایت اعلام شد

۶ شهریور, ۱۳۹۶
180 بازدید

سازمان اوقاف و امور خیریه، روزشمار دهه ولایت و برنامه‌های جشن بزرگ ولایت علوی، اکمال دین نبوی را که از روز پنج‌شنبه ۹ شهریور در سراسر کشور آغاز می‌شود اعلام کرد.

به گزارش عصر اعتدال، به نقل از سازمان اوقاف و امور خیریه، بر اساس این روزشمار، برنامه‌های دهه ولایت از روز پنج‌شنبه نهم شهریور ماه همزمان با ۹ ذی‌الحجه، روز عرفه که به نام روز «ولایت و نیایش» نامگذاری شده در سراسر کشور آغاز می‌شود که در این روز برگزاری دعای عرفه در سطح امامزادگان و بقاع متبرکه شاخص و برپایی ایستگاه‌های “همه واقف باشیم” پیش‌بینی شده است.

همچنین روز جمعه دهم شهریور مصادف با۱۰ ذی‌الحجه، مصادف با  عید سعید قربان با نام «ولایت و اطاعت» نامگذاری شده است که در این روز نماز عید سعید  قربان با همکاری ستادهای نماز جمعه  در امامزادگان شاخص برگزار خواهد شد.

براساس این نامگذاری، روز شنبه ۱۱ شهریور ماه همزمان با ۱۱ ذی‌الحجه به عنوان «ولایت و قرآن» نامگذاری شده است که در این روز برگزاری برپایی محافل انس با قرآن کریم در سطح امامزادگان و بقاع متبرکه شاخص پیش بینی شده است.

همچنین در روز یکشنبه ۱۲ شهریور ماه همزمان با ۱۲ ذی‌الحجه که به عنوان «ولایت و بصیرت» نامگذاری شده است که در این روز برگزاری همایش‌های ولایت و بصیرت برای کارکنان و خانواده اوقاف برنامه‌ریزی شده است.

براساس این نامگذاری روز دوشنبه ۱۳ شهریور ماه همزمان با ۱۳ ذی‌الحجه به نام «ولایت وجوانان  » نامگذاری شده است که  دعوت از دانش آموزان و جوانان  جهت حضور در فضای معنوی امامزادگان و بقاع متبرکه، اموزش احکام برای جوانان ونوجوانان  و سخنرانی با موضوع غدیر در جوار امامزادگان و بقاع متبرکه شاخص از جمله برنامه‌های پیش بینی شده در این روز است.

 بر اساس این نامگذاری همچنین روز سه شنبه ۱۴ شهریور ماه  همزمان با۱۴ ذی‌الحجه به عنوان «وقف از منظر ولایت » نامگذاری شده است که در این روز بر گزاری نشست‌های صنفی با موضوع وقف، قدردانی از خیرین وواقفان، برگزاری جلسه انجمن یاوران وقف، قرائت زیارت جامعه کبیره  در امامزادگان از برنامه‌های پیش‌بینی شده است.

 همچنین روز چهارشنبه  ۱۵ شهریور ماه، ۱۵ ذی‌الحجه همزمان با ولادت امام هادی علیه‌السلام با عنوان «ولایت و هدایت» نامگذاری شده است که در این روز برگزاری مراسم جشن میلاد امام هادی علیه‌السلام و قرائت زیارت جامعه کبیره  برنامه‌ریزی شده است.

همچنین در روز پنج شنبه؛ ۱۶ شهریور همزمان با۱۶ ذی‌الحجه با نام «ولایت؛ ایثار و شهادت » نامگذاری شده است که غبارروبی امامزادگان و بقاع متبرکه و غبارروبی قبور مطهر شهدا در جوار امامزادگان با دعوت از خانواده‌های معظم شهدا و همچنین تکریم خانواده‌های شهدا و برگزاری یادواره شهدای خفته در جوار امامزادگان، تحت عنوان شب خاطره و معرفی، قرائت وصایا و کرامات شهدای مدفون در جوار امامزادگان و بقاع متبرکه  از جمله برنامه‌های پیش بینی شده در این روز است.

براساس این نامگذاری در روز جمعه ۱۷ شهریور همزمان با ۱۷ ذی‌الحجه به عنوان «ولایت و بانوان» نامگذاری شده است که برگزاری همایش «بانوان ولایی» در امامزادگان و بقاع متبرکه شاخص با هماهنگی با هیات رزمندگان و بسیج خواهران و حوزه‌های علمیه خواهران؛ برگزاری مراسم تقدیر از مادران شهدای مدافع حرم و دعای ندبه در بقاع متبرکه از جمله دیگر برنامه‌های این روز است.

 بر اساس این گزارش و در نهایت روز شنبه ۱۸ شهریور ماه  ۱۸ ذی‌الحجه،   مصادف با عید سعید غدیر با نام «ولایت و امامزادگان» نامگذاری شده است که برگزاری جشن سراسری عید غدیر از ساعت ۱۰ صبح با حضور مردم ولایت‌مدار در قالب “کاروان‌های شادی بصورت راهپیمایی و حرکت به سمت امامزادگان و بقاع متبرکه از برنامه‌های پیش‌بینی شده برای این روز است

شما ممکن است علاقه مند

تشریح برنامه‌های بیست‌ و ششمین هفته کتاب
فرهنگ و هنر
0 اشتراک10 بازدید
فرهنگ و هنر
0 اشتراک10 بازدید

تشریح برنامه‌های بیست‌ و ششمین هفته کتاب

Alireza Rohani - آبان ۲۰, ۱۳۹۷

به گزارش مجله خبری عصر اعتدال به نقل از ستاد خبری بیست‌وششمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران،‌ نشست خبری…

آمادگی بانک سپه برای ارائه خدمات ارزی به واحدهای تولیدی و صادرکنندگان استان زنجان / بانک سپه در کمک به بهسازی و نوسازی مسکن روستایی استان زنجان اول شد
اقتصادی
0 اشتراک7 بازدید
اقتصادی
0 اشتراک7 بازدید

آمادگی بانک سپه برای ارائه خدمات ارزی به واحدهای تولیدی و صادرکنندگان استان زنجان / بانک سپه در کمک به بهسازی و نوسازی مسکن روستایی استان زنجان اول شد

Alireza Rohani - آبان ۲۰, ۱۳۹۷

به گزارش مجله خبری عصر اعتدال سعید محمدی دوست ضمن اشاره به اعتماد بالای مردم استان زنجان به بانک سپه،…

قدیمی ترین هتل مدرن کاشان
فرهنگ و هنر
0 اشتراک16 بازدید
فرهنگ و هنر
0 اشتراک16 بازدید

قدیمی ترین هتل مدرن کاشان

Alireza Rohani - آبان ۲۰, ۱۳۹۷

به گزرش مجله خبری عصر اعتدال عطیه اقبالی افزود؛ هتل سه ستاره امیرکبیر در کنار جاذبه های گردشگری کاشان و…

پیام بگذارید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.