رونمایی از سه دستاورد پارک فناوری پردیس معاونت علمی

در شانزدهمین دوره اجلاس سالیانه و جشنواره برترین های پارک فناوری پردیس از سه دستاورد برتر پارک فناوری پردیس معاونت علمی رونمایی شد.

۷ شهریور, ۱۳۹۷
66 بازدید

به گزارش مجله خبری عصر اعتدال اجلاس سالیانه و جشنواره برترین‌های پارک فناوری پردیس هرساله با هدف ارائه گزارش یکساله عملکرد پارک، آگاهی از آخرین اقدامات و دستاوردهای شرکت‌های عضو، رونمایی از دستاوردهای برجسته فناورانه، انتخاب برترین شرکت‌های عضو پارک و سازمان و اشخاص حقوقی همکار در زمینه‌های مختلف با حضور مدیران ارشد شرکت‌ها و نمایندگان برخی از سازمان‌های دولتی و صنعتی مرتبط با فعالیت‌های پارک برگزار می‌شود.
رونمایی از آخرین دستاوردهای فناورانه شرکت‌های عضو نیز یکی از برنامه‌های اصلی این رویداد است.
در «شانزدهمین اجلاس سالیانه و جشنواره برترین‌های پارک فناوری پردیس» نیز همانند سالهای قبل آخرین سه دستاورد برتر فناورانه شرکت‌های عضو پارک فناوری پردیس معاونت علمی معرفی شد.
بر اساس این گزارش، در این آئین از سه دستاورد برتر شامل محصول پرینتر سه بعدی Sls با نام تجاری
تیوان R230 از شرکت دانش بنیان آسال لیزر ساخت، محصول تخلیه اتوماتیک آب مخازن نفتی و همچنین محلول ضدعفونی و پاکسازی کانال ریشه دندان از شرکت بازرگانی تولیدی مروابن رونمایی شد.
مهدی صفاری نیا رئیس پارک فناوری پردیس در ابتدای این آیین در سخنانی به ارائه گزارش عملکرد این مجموعه فناوری در سال ۱۳۹۶ پرداخت و گفت: در حال حاضر خانواده پارک به ۲۵۸ عضو افزایش یافته است که تعداد قابل توجهی از این اعضا خود دارای فضای مستقل هستند.

**صدور ۲۴ میلیون دلار محصول دانش بنیان پارک فناوری پردیس به ۱۲ کشور

وی ادامه داد: در سال ۱۳۹۶ شرکت های پارک فناوری پردیس ۵۲ محصول به ۱۲ کشور صادرات داشته اند که ارزش صادراتی آن ۲۴ میلیون دلار بوده است.
رییس پارک فناوری پردیس همچنین حجم فروش شرکت های این محموعه در سال ۱۳۹۶ را ۶ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان ذکر کرد و گفت:میزان فروش ۱۳۹۶ نسبت به سال قبل خود ۲۱ درصد رشد داشته است.
وی با بیان اینکه، منابع انسانی پارک در سال ۱۳۹۶ افزایش ۱۳ درصدی داشت، افزود: تعداد فعالان پارک فناوری پردیس هم اکنون به ۳۵۱۸ نفر رسیده است.
صفاری نیا همچنین اظهارکرد: در سال ۱۳۹۶ بیش از ۱۷ میلیارد تومان سرمایه گذاری در بخش تحقق و توسعه و بیش از ۶۵ میلیارد تومان سرمایه گذاری جدید صورت گرفت.
وی همچنین تصریح کرد: حجم سرمایه گذاری انجام شده در پارک فناوری پردیس از بدو تاسیس تاکنون حدود یکهزار میلیارد تومان است.
رییس پارک فناوری پردیس در ادامه ۵۰۰ مورد همکاری با دانشگاه ها در جذب دانشجو، اساتید و پایان نامه های دانشجویی و جذب کارآموز را از دیگر اقدامات این مجموعه در سال ۱۳۹۶ عنوان کرد.
وی با بیان اینکه، پارک فناوری پردیس در سال ۱۳۹۶ تعداد ۱۲۲ عنوان نوآوری جدید داشت، گفت: پارک در همین دوره قریب به ۳.۵ میلیون دلار قرارداد تحقیقاتی با مجموعه های علمی ۱۱ کشور دنیا داشته است.
صفاری نیا همچنین اظهاز داشت: شرکت های فعال در پارک فناوری پردیس در سال ۱۳۹۶ موفق به دریافت ۲۷۰ نشان و گواهینامه جدید شدند.
وی در ادامه با اشاره به عملکرد ستادی مجموعه پارک فناوری پردیس گفت: بدین منظور ما دو سر فصل حمایتی و تسهیلاتی تعریف کزده ایم.
صفاری نیا ادامه داد: بر این اساس دوره های آموزشی و خدمات مشاوره به شرکت های حاضر در پارک ارایه شده است و ما تلاش کرده ایم واحد کسب و کار پارک خدمات تخصصی در این زمینه ارایه دهد.
وی با بیان اینکه، در سال ۱۳۹۶ تلاش برای بازاریابی محصولات شرکت های پارک فناوری پردیس پررنگ تر بوده است، گفت:بیش از ۷۰ مناقصه را ما به شرکت ها اعلام کرده ایم و از ظرفیت حقوقی پارک موجود برای ارایه تضامین و سایر نیازمندی شرکت ها در این بخش استفاده کرده ایم.

 

شما ممکن است علاقه مند

تشریح برنامه‌های بیست‌ و ششمین هفته کتاب
فرهنگ و هنر
0 اشتراک10 بازدید
فرهنگ و هنر
0 اشتراک10 بازدید

تشریح برنامه‌های بیست‌ و ششمین هفته کتاب

Alireza Rohani - آبان ۲۰, ۱۳۹۷

به گزارش مجله خبری عصر اعتدال به نقل از ستاد خبری بیست‌وششمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران،‌ نشست خبری…

آمادگی بانک سپه برای ارائه خدمات ارزی به واحدهای تولیدی و صادرکنندگان استان زنجان / بانک سپه در کمک به بهسازی و نوسازی مسکن روستایی استان زنجان اول شد
اقتصادی
0 اشتراک7 بازدید
اقتصادی
0 اشتراک7 بازدید

آمادگی بانک سپه برای ارائه خدمات ارزی به واحدهای تولیدی و صادرکنندگان استان زنجان / بانک سپه در کمک به بهسازی و نوسازی مسکن روستایی استان زنجان اول شد

Alireza Rohani - آبان ۲۰, ۱۳۹۷

به گزارش مجله خبری عصر اعتدال سعید محمدی دوست ضمن اشاره به اعتماد بالای مردم استان زنجان به بانک سپه،…

قدیمی ترین هتل مدرن کاشان
فرهنگ و هنر
0 اشتراک16 بازدید
فرهنگ و هنر
0 اشتراک16 بازدید

قدیمی ترین هتل مدرن کاشان

Alireza Rohani - آبان ۲۰, ۱۳۹۷

به گزرش مجله خبری عصر اعتدال عطیه اقبالی افزود؛ هتل سه ستاره امیرکبیر در کنار جاذبه های گردشگری کاشان و…

پیام بگذارید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.