«سابت» فرصتی برای گفتگوی هنرها است

حمید پورآذری در نشست خبری اولین سالانه اجراهای بینارشته‌ای تهران تأکید کرد این برنامه با چهار اجرا فرصتی برای تعامل و گفتگو میان سه هنر نمایش، موسیقی و تجسمی است.

به گزارش مجله خبری عصر اعتدال نشست خبری «اولین سالانه اجراهای بینارشته‌ای تهران» صبح امروز با ترکیب سه هنر نمایش، موسیقی و تجسمی، با حضور حمید پورآذری، دبیر این رویداد، احسان رسول‌اف، مدیر تولید برنامه و گروه‌های چهارگانه شرکت‌کننده در کتابفروشی انتشارات هنوز برگزار شد.

این برنامه با گفتگوی میان عباس غفاری با هنرمندان و پورآذری همراه بود. در این نشست پورآذری با تببین شیوه برگزاری این سالانه پرداخت که قرار است سه هنرمند در سه حوزه نمایش، موسیقی و تجسمی با همکاری یکدیگر به یک اثر هنری بینارشته‌ای دست یابند.

پورآذری با بیان آنکه گروهی هنری در این سالانه با آزادی محض در چیدمان مخاطب روبه‌رو هستند، تأکید کرد گروه‌های با محدودیت‌های معمول مواجه نیستند.

این برنامه را برخورد افراد برای شکل‌گیری گفتگو توصیف کرد که آن را از یک رویداد دوستانه در لندن اقتباس کرده است. در آن رویداد هدف برگزارکنندگان ایجاد فضاهای گفتگو و معاشرت بوده است.

پورآذری همچنین اعلام کرد افراد حاضر در این رویداد همگی با مقوله تئاتر آشنایی داشته و فعالیت‌هایی در این حوزه داشته‌اند. او آشنایی یک هنرمند با دیگر هنرها را فاکتور هنر امروز برشمرد که به هر حال هنرمند باید از کنار آن عبور کند.

احسان رسول‌اف نیز با اشاره به اینکه این برنامه یک فستیوال نیست، تأکید کرد رویداد ثابتی نیز نیست که وابستگی به زمان و مکان داشته باشد. او قید عنوان سال را برای برگزاری هر ساله دانست که می‌تواند در هر دوره تعداد اجراها متغیر باشد.

در این نشست هنرمندان گروه‌های چهارگانه به شکل مجزا به شکل مختصر درباره شکل‌گیری گروه و رسیدن به اثر هنری خود صحبت کردند؛‌ اما با وجود اجرا نشدن کارها، صحبت‌ها در لفافه و فاقد تصویر عمومی از این سالانه بود.

به گفته پورآذری قرار است این سالانه از ۱۵ آذر تا ۱۵ دی ماه برگزار شود. افتتاحیه با اجرای «لیما» اثر ماکان اشگواری و سمانه زندی‌نژاد آغاز می‌شود. این اجرا هر شب رأس ساعت ۱۹ آغاز می‌شود و تا انتهای پاییز روی صحنه خواهد بود.

اجرای دوم با عنوان «بال پنجم» محصول مشترک احمد سلگی و مهدی ساکی است که رأس ساعت ۲۱:۳۰ روی صحنه می‌رود. دو اجرای «زن‌بور» و «رام‌شدگی» نیز از یکم دی ماه تا ۱۵ دی‌ماه روی صحنه می‌رود. فروش بلیت‌ها در سامانه Tik8 میسر شده است. طراحی پوسترهای این برنامه برعهده سیاوش تصاعدیان بوده  است.

شما ممکن است علاقه مند

رقابت ۲۰۰ فیلمساز در جشنواره بین المللی فیلم مقاومت
سینما و تاتر
اشتراک0 بازدید
سینما و تاتر
اشتراک0 بازدید

رقابت ۲۰۰ فیلمساز در جشنواره بین المللی فیلم مقاومت

Alireza Rohani - آبان ۲۹, ۱۳۹۷

به گزارش مجله خبری عصر اعتدال محمد خزایی افزود: افزون بر تهران، اصفهان، زنجان و همدان هم میزبان این دوره…

خبر خوش برای کارآفرینان/ مشوق‌های مالیاتی در راه است
اقتصادی
0 اشتراک1 بازدید
اقتصادی
0 اشتراک1 بازدید

خبر خوش برای کارآفرینان/ مشوق‌های مالیاتی در راه است

Alireza Rohani - آبان ۲۸, ۱۳۹۷

به گزارش مجله خبری عصر اعتدال عیسی منصوری،معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر کار در مراسم روز جهانی کارآفرینی با…

مدیرعامل بانک کشاورزی : امنیت غذایی کشور، محصول اقدامات شبکه بانکی است
اقتصادی
0 اشتراک1 بازدید
اقتصادی
0 اشتراک1 بازدید

مدیرعامل بانک کشاورزی : امنیت غذایی کشور، محصول اقدامات شبکه بانکی است

Alireza Rohani - آبان ۲۸, ۱۳۹۷

به گزارش مجله خبری عصر اعتدال در این نشست که روز دوشنبه 28 ابان همزمان با سفر مدیرعامل بانک کشاورزی…

پیام بگذارید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.