مسابقات بین‌المللی قرآن متعلق به نظام اسلامی ایران است، نه سازمان اوقاف

نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه از حضور ۳۷۰ شرکت‌کننده از ۸۴ کشور جهان در سی‌وپنجمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن خبرداد و گفت: این مسابقات متعلق به نظام است نه سازمان اوقاف.

۲۷ فروردین, ۱۳۹۷
45 بازدید

به گزارش مجله خبری عصر اعتدال نشست خبری سی و پنجمین دوره مسابقات بین المللی قرآن جمهوری اسلامی ایران صبح امروز بیست و هفتم فروردین ماه با حضور حجت الاسلام محمدی رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه و حجت الاسلام حسینی رئیس مرکز امور قرآنی این سازمان برگزار شد.
وی در ابتدای سخنانش با بیان اینکه در مورد قرآن و دین اسلام دو نظر وجود دارد، گفت: یکی این است که دین اسلام برای هر فردی و زندگی خصوصی او به‌وجود آمده و احکام و قوانین قرآن نباید در زندگی اجتماعی و سیاسی مردم بروز داشته باشد.
محمدی در پاسخ به این نظریه چنین گفت: ما این نظریه را قبول نداریم چرا که اعتقاد داریم فرد و اجتماع از هم جدا نیستند و باید به احکام قرآن هم به‌صورت فردی و هم اجتماعی عمل شود. اما متأسفانه دشمنان اسلام طبق نظریه اول اسلام را تعریف کرده و آن را یک دین فردی معرفی می‌کنند.
وی افزود: دین اسلام برای یکایک آحاد جامعه است بر همین اساس استعمارگران چند قرن برنامه‌ریزی کردند تا اسلام را این‌گونه به مردم معرفی کنند که متأسفانه تا حدودی هم موفق بوده‌اند و برای این کار مهره‌هایی را دارند که در کشورهای مختلف جهان اسلام فعالیت می‌کنند.
وی به اقدامات ضداسلامی آنان اشاره کرد و گفت: یکی از اقدامات استعمار برای این کار تجزیه کشورهای اسلامی بود. برای مدیریت این کشورها مهره‌هایی را با این تفکر به قدرت رساندند مانند رضاخان در ایران، آتاتورک در ترکیه، آل‌سعود در حجاز و… را بر مسند نشاندند.
زمانی که رضاخان به قدرت رسید یکی از اقدامات مهم او حذف دین از حکومت بود؛ مراکز دینی را تعطیل کرد، در ترکیه نیز به همین صورت بود.
محمدی در این باره گفت: ممکن است برخی فکر کنند چرا از سوریه، فلسطین و… حمایت می‌کنیم، این یک اقدام سیاسی است که مبنای دینی و قرآنی دارد.
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان آیه محمد رسول الله الذین معهم اشداء علی الکفار رحماء بینهم گفت:
ما مطابق این آیه نمی‌توانیم بی‌خیال باشیم و بگوییم متدین زندگی می‌کنیم و کاری با دیگران نداریم؛ اسلام واقعی و اسلام ناب این نیست. ما نسبت به سرنوشت جامعه و امت اسلام نمی‌توانیم بی‌تفاوت باشیم.
محمدی امنیت و آسایش امروز کشور را حاصل خون شهیدان دانست و ادامه داد: جنایتی که آمریکایی‌ها در این سال‌ها مرتکب شده‌اند به این دلیل است که مسلمانان عالم از اسلام دست بکشند. اسلامی که با ظلم مخالف است وگرنه با اسلامی که با آنها سازش داشته باشد هیچ مخالفتی ندارند.
وی اضافه کرد: اینها از اسلامی وحشت دارند که بر ضد منافع آنها باشد و ما وظیفه داریم طبق آیات قرآن از هر مظلومی دفاع کنیم.
محمدی مبارزه با ظالمان و مستکبران را وظیفه اصلی مسلمین دانست و گفت: نباید در مقابل ظلم و ستم سکوت کرد، نمی‌توان مؤمن بود و با ظلم هم سازش کرد. اگر قرار بود فقط عبادت باشد ائمه تنها به عبادت می‌پرداختند. تمام این مخالفت‌هایی که با ایران وجود دارد به‌خاطر این است که امت اسلام به دین عمل می‌کند و اگر از دین دست بردارند مشکلات برطرف می‌شود.
محمدی به مظلومیت مسلمانان فلسطینی اشاره کرد و گفت: به‌چه‌دلیل باید هفتاد سال به مردم فلسطین ظلم شود، با کدام مجوز قانونی ساکنان فلسطین از سرزمین خود رانده شده‌اند؟
وی متذکر شد: مشکل امت اسلام این است که به همه آیات عمل نمی‌کند. اگر تلاوت و قرائت ثواب دارد عمل به قرآن نیز ثواب دارد.
رئیس سازمان اوقاف با بیان اینکه مسلمان باید با عزت و شرف زندگی کند گفت: مسلمان نباید تن به ذلت دهد و جمهوری اسلامی بر مبنای تمام آیات قرآن و به‌خصوص مبارزه با ظالمین شکل گرفته و چهل سال به‌پیش رفته است.
محمدی در بخش دیگری از سخنانش راجع به نقش مسابقات بین المللی در ایجاد وحدت بین امت‌های اسلامی گفت: پیش از انقلاب مسابقات بین المللی قرآن بهایی داده نمی‌شد و این دستاورد امروز را مدیون خون شهیدان و امام شهیدان و رهنمودهای رهبر فرزانه و قرآنی کشورمان هستیم.

محمدی راجع به شعار سی و پنجمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم افزود: ۸۴ کشور برای حضور در مسابقات اعلام آمادگی کردند تا با شعار یک کتاب، یک امت در مقابل استکبار جهانی ایستادگی کنند.

رئیس سازمان اوقاف نقش رسانه‌ها در انعکاس مسابقات بین المللی قرآن را ضروری دانست و گفت: در دیداری که با یکی از مراجع معظم تقلید داشتیم به این نکته تأکید داشتند که ترویج و اطلاع‌رسانی مسابقات قرآن در سطح جهان می‌تواند در تبلیغ دین اسلام و قرآن کریم تأثیر قابل توجهی داشته باشد.

محمدی در پایان مسابقات بین‌المللی قرآن کریم را متعلق به نظام اسلامی دانست و گفت: این مسابقات تنها کارهای اجرایی‌اش به سازمان اوقاف واگذار شده و نباید آن را مسابقاتی متعلق به این سازمان دانست بلکه این رقابت‌ها مسابقاتی است که متعلق به نظام اسلامی است و برگزاری باشکوه آن آبروی کشور خواهد بود اما متأسفانه برخی از کشورهای اسلامی اجازه انعکاس اخبار مسابقات و اعزام نماینده به این مسابقات را ندارند.

شما ممکن است علاقه مند

تشریح برنامه‌های بیست‌ و ششمین هفته کتاب
فرهنگ و هنر
0 اشتراک10 بازدید
فرهنگ و هنر
0 اشتراک10 بازدید

تشریح برنامه‌های بیست‌ و ششمین هفته کتاب

Alireza Rohani - آبان ۲۰, ۱۳۹۷

به گزارش مجله خبری عصر اعتدال به نقل از ستاد خبری بیست‌وششمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران،‌ نشست خبری…

آمادگی بانک سپه برای ارائه خدمات ارزی به واحدهای تولیدی و صادرکنندگان استان زنجان / بانک سپه در کمک به بهسازی و نوسازی مسکن روستایی استان زنجان اول شد
اقتصادی
0 اشتراک7 بازدید
اقتصادی
0 اشتراک7 بازدید

آمادگی بانک سپه برای ارائه خدمات ارزی به واحدهای تولیدی و صادرکنندگان استان زنجان / بانک سپه در کمک به بهسازی و نوسازی مسکن روستایی استان زنجان اول شد

Alireza Rohani - آبان ۲۰, ۱۳۹۷

به گزارش مجله خبری عصر اعتدال سعید محمدی دوست ضمن اشاره به اعتماد بالای مردم استان زنجان به بانک سپه،…

قدیمی ترین هتل مدرن کاشان
فرهنگ و هنر
0 اشتراک16 بازدید
فرهنگ و هنر
0 اشتراک16 بازدید

قدیمی ترین هتل مدرن کاشان

Alireza Rohani - آبان ۲۰, ۱۳۹۷

به گزرش مجله خبری عصر اعتدال عطیه اقبالی افزود؛ هتل سه ستاره امیرکبیر در کنار جاذبه های گردشگری کاشان و…

پیام بگذارید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.