مشارکت چشمگیر بخش‌خصوصی در طرح‌های معدن و صنایع معدنی

معاون وزیر صمت اعلام کرد: بخش‌خصوصی در طرح‌های معدن و صنایع معدنی مشارکت چشمگیری داشته است.

۲۴ شهریور, ۱۳۹۷
36 بازدید

به گزارش مجله خبری عصر اعتدال مهدی کرباسیان رئیس هیئت عامل ایمیدرو در مجمع سالانه سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران که با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت برگزار شد، گفت: با توجه به عملکرد، ادعا می‌کنیم ایمیدرو در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی و جلوگیری از خام فروشی یکی از سازمان های برتر در کشور بوده است.

وی اظهار کرد: یکی از مشکلات ایمیدرو با شروع فعالیت دولت یازدهم طرح های نیمه‌تمام و متوقف بود؛ علاوه بر برنامه ریزی برای حل مشکلات طرح های نیمه تمام، پروژه های جدیدی را نیز تعریف کردیم تا بخش خصوصی و غیردولتی مشارکت بیشتری در طرح ها داشته باشند.

رئیس هیئت عامل ایمیدرو با بیان اینکه جذب سرمایه گذار در حوزه معدن و صنایع معدنی یکی از نکات حائز اهمیت این سازمان طی سال های گذشته بوده است، تصریح کرد: علاوه بر برنامه های توسعه ای و حمایتی، توجه به مقوله پژوهش در شمار اولویت‌های سازمانی قرار گرفت و در این زمینه ایمیدرو با سرمایه گذاری میلیاردی طی سال های گذشته، گام های اثربخشی را برداشته است.

کرباسیان یادآور شد: ایمیدرو با انجام و توسعه فعالیت های اکتشافی و رساندن آن به سطح ۲۷۰هزار کیلومتر مربع، ریسک ناشی از عملیات اکتشاف را برعهده گرفت تا شرایط جذب سرمایه بخش خصوصی فراهم آید.

وی گفت: در این برنامه تاکنون ۲۰۰ هزار کیلومتر عملیات ژئوفیزیک هوایی انجام شده است.

رئیس هیئت عامل ایمیدرو ادامه داد: اکنون شرایط جذب سرمایه ها فراهم آمده و بخش خصوصی می تواند با ادامه فعالیت ها، معادن کشف شده را در اختیار گیرد.

کرباسیان گفت: ایمیدرو به همراه شرکت های وابسته، چندین طرح را با سرمایه گذاری ۳.۷ میلیارد دلار تا پایان سال جاری به بهره برداری خواهد رساند.

رئیس هیئت عامل ایمیدرو ادامه داد: ایمیدرو که توسعه، راهبری شرکت ها و توانمندسازی را در شمار ماموریت های اصلی خود قرار داده است؛ در ۸۰ درصد از مناطق کمتر توسعه یافته کشور فعالیت های معدنی به ویژه اکتشافی داشته است.

وی افزود: فعال کردن مجدد طرح ها در سال ۹۷ به ارزش ۲.۳ میلیارد دلار از دیگر اقدامات این سازمان به شمار می رود.

کرباسیان اعلام کرد: ایمیدرو ۲۴ میلیارد تومان در بخش پژوهش و توسعه فناوری در سال ۹۶ سرمایه گذاری کرد و ۲ میلیارد تومان سرمایه به بخش آموزش اختصاص داد.

وی ادامه داد: طی این مدت ۱۳هزار نفر با همکاری آموزشگاه های تخصصی، تحت آموزش قرار گرفتند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه همکاری با ۱۰ دانشگاه معتبر کشور از جمله اقدامات سازمان در این زمینه است گفت: مطالعه در زمینه عناصر خاکی یکی از مهم ترین برنامه های مطالعاتی ایمیدرو محسوب می شود که در این خصوص دستاوردهای قابل توجهی را بدست آوردیم.

کرباسیان با اعلام اینکه با شروع دوران مدیریتی در سال ۹۲، در تمام شرکت ها و واحدهای تابعه بحث حسابرسی داخلی به طور جدی اجرایی شد، اظهار کرد: از یکایک تیم اجرایی شامل مدیران و تمامی کارکنان ایمیدرو به پاس تلاش هایی که طی سال های گذشته داشته اند، قدردانی می کنم.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اعلام اینکه ظرف سال گذشته تا به امروز ۸ پروژه در مناطق محروم راه اندازی شده است گفت: جذب سرمایه گذار، افتتاح پروژه ها و سرمایه گذار جدید جزو نکات مثبت سازمان بوده است و امیدواریم این روند با حمایت‌های دستگاه ها ادامه داشته باشد.

رئیس هیئت عامل ایمیدرو با بیان اینکه در این زمینه سیاست های دولت و برنامه ریزی ها بسیار موثر بوده است اعلام کرد: توجه ویژه به سازمان های توسعه ای منجر به این می شود تا این مجموعه ها به عنوان بازوی دولت؛ کمک رسان اقتصاد کشور باشند.

شما ممکن است علاقه مند

روح اله خدارحمی:پژوهش در پیشبرد اهداف بانک کشاورزی، نقش کلیدی دارد.
اقتصادی
0 اشتراک1 بازدید
اقتصادی
0 اشتراک1 بازدید

روح اله خدارحمی:پژوهش در پیشبرد اهداف بانک کشاورزی، نقش کلیدی دارد.

Alireza Rohani - آذر ۲۵, ۱۳۹۷

به گزارش مجله خبری عصر اعتدال مدیرعامل بانک کشاورزی که نزدیک به سه دهه پیش و به عنوان مسئول اداره…

دکتر دیواندری: آینده درخشانی برای بانک کشاورزی پیش بینی می کنم
اقتصادی
0 اشتراک1 بازدید
اقتصادی
0 اشتراک1 بازدید

دکتر دیواندری: آینده درخشانی برای بانک کشاورزی پیش بینی می کنم

Alireza Rohani - آذر ۲۵, ۱۳۹۷

به گزارش مجله خبری عصر اعتدال در این مراسم که روز یکشنبه25 آذر با حضور مدیران و کارشناسان در محل…

سوختگی در ایران ۸ برابر متوسط جهانی است
اجتماعی
0 اشتراک3 بازدید
اجتماعی
0 اشتراک3 بازدید

سوختگی در ایران ۸ برابر متوسط جهانی است

Alireza Rohani - آذر ۲۵, ۱۳۹۷

به گزارش مجله خبری عصر اعتدال دکتر محمد جواد فاطمی در نشستی که به مناسبت روز ملی پیشگیری از سوختگی…

پیام بگذارید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.