موضوع زن«ملی» است و نباید درگیر نگاه‌های باندی و جناحی شود

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور با تاکید بر ایجاد گفتگوی ملی و شنیده شدن مطالبات نسل جوان درمورد حجاب گفت: باید زمینه برای شنیده شدن دیدگاه های مختلف فراهم شود و شیوه هایی را در پیش بگیریم که قانونمند و با حداقل برخوردهای انتظامی باشد.

به گزارش مجله خبری عصر اعتدال معصومه ابتکار در نشست خبری معاونت زنان به مناسبت هفته زن با بیان اینکه تلاش ما این است که فضا برای نسل جوان و متولدین دهه ٧٠ طوری باشد که بتوانند نظراتشان را مطرح کنند، افزود: امیدواریم دیدگاه‌ها به سمت گفتگوی ملی و مفاهمه از سوی دیدگاه های مختلف حرکت کند.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه در گذشته اعمال فشار و اجبار در مورد حجاب در قالب گشت ارشاد صورت می‌گرفت، تصریح کرد: در حال حاضر با نگاه خوب مقامات اجرایی و نیروی انتظامی این مسأله ساماندهی شده و ما این گونه برخوردها را قبول نداریم.

ابتکار در ادامه با اشاره به برنامه های معاونت زنان در هفته زن و تاکید بر رویکرد بهبود و ارتقای وضعیت زنان و خانواده اظهار کرد: تلاش می کنیم تا با برگزاری این برنامه ها سطح آگاهی عمومی در ارتباط با زن و خانواده افزایش پیدا کند. ما هیچ گاه به دنبال نادیده گرفتن مشکلات و انکار آنها نبوده‌ایم.

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور در ادامه با اشاره به اینکه در برنامه‌های معاونت زنان تلاش شده است تا همواره نگاهی ملی وجود داشته باشد ادامه داد: معتقد هستیم که موضوع زن موضوعی ملی است و نباید درگیر نگاه‌های خاص، باندی و جناحی شود. به همین دلیل در این هفته تلاش می‌کنیم تا در سطح ملی و با همکاری بخش‌های مختلف برنامه‌هایی فراقوه‌ای داشته باشیم.

ابتکار با اشاره به اینکه در نامگذاری ایام هفته زن نسبت به گروه‌های سنی آنان توجه ویژه‌ای شده است توضیح داد: در این نامگذاری به سنین مختلف کودکان، نوجوانان، جوانان، میانسالان و زنان سالمند توجه شده است و در این طبقه بندی نیازهای خاص هر گروه مد نظر قرار گرفته است.

ابتکار در ادامه به برنامه‌های استانی در حوزه زنان همزمان با هفته زن اشاره کرد و گفت: معرفی مشاغل زنان یکی از برنامه‌های ویژه این هفته بوده است. همچنین روز گذشته اولین همایش مرتبط با هفته زن که در آن نقش فناوری اطلاعات در توانمندسازی زنان با همکاری وزارت ارتباطات و معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور برگزار شد. فضای مجازی می‌تواند زمینه فعالیت اقتصادی زنان را با سهولت بیشتری فراهم کند.

گفت‌وگوی ملی خانواده در ۱۰ استان کلید خورده است

وی با اشاره به اینکه ابتدای سال آینده این موضوع در قالب نشستی بین‌المللی بررسی خواهد شد اظهار کرد: در این نشست بین‌المللی تلاش می‌کنیم تا از تجربه دیگر کشورها استفاده کنیم. همچنین در حوزه اشتغال زنان به تازگی توجه ویژه‌ای به حوزه اشتغال زنان روستایی و توان افزایی آنها شده است به طوریکه تفاهم نامه‌هایی با وزارت جهاد کشاورزی امضا شده است.

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور در ادامه از نوشته شدن تفاهم‌نامه با نهضت سوادآموزی برای آموزش کودکان روستایی و عشایری و زنان بازمانده از تحصیل خبر داد و گفت: در این تفاهم‌نامه ۲۳۰۰ دانش آموز عشایری بازمانده از تحصیل مورد توجه قرار گرفتند. همچنین طرح توان افزایی زنان و فاز دوم برنامه تاب‌آوری به زودی اجرا خواهد شد.

ابتکار در ادامه برگزاری نشست‌های تخصصی در مورد موضوعات حقوقی خانواده، حقوق شهروندی و … را از دیگر برنامه‌های هفته زن عنوان کرد و افزود: گفت‌وگوی ملی خانواده نیز در حال حاضر در ۱۰ استان کلید خورده است. چرا که خانواده ایرانی در معرض آسیب‌های اجتماعی قرار دارد و باید در این حوزه کار بیشتری شود.

به گفته وی، برنامه گفت‌وگوی ملی به شکل پایلوت در خراسان شمالی آغاز به کار کرده است. چرا که تاب‌آوری و ارتقای توانمندی‌های خانواده همزمان با آغاز گفت‌وگو شکل می‌گیرد و در این فرآیند به شکل خاص نسل دهه ۷۰ مخاطب قرار خواهند گرفت.

ابتکار در ادامه با اشاره به اینکه فعالیت سازمان‌های مردم نهاد، خیریه‌ها، تعاونی‌ها و … در دولت دوازدهم مورد حمایت جدی قرار گرفته است، اظهار کرد: نهادهای مدنی در حوزه زنان بسیار نقش آفرین هستند و توانمندی آنان جزو اهداف معاونت امور زنان است.

افتتاح ۱۵ پارک بانوان در استان‌های کشور

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور در ادامه از افتتاح ۱۵ پارک بانوان همزمان با هفته زن در استان‌های مختلف خبر داد و گفت: گاهی به اشتباه تصور می‌شود افتتاح پارک بانوان به معنی اعمال تفکیک جنسیتی است. این در حالیست که این پارک‌ها فضای تفریحی و ورزشی خاص بانوان را فراهم می‌کند. چرا که سرانه مورد نیاز آنها در بسیاری از استان‌ها تامین نشده است.

شما ممکن است علاقه مند

روح اله خدارحمی:پژوهش در پیشبرد اهداف بانک کشاورزی، نقش کلیدی دارد.
اقتصادی
0 اشتراک1 بازدید
اقتصادی
0 اشتراک1 بازدید

روح اله خدارحمی:پژوهش در پیشبرد اهداف بانک کشاورزی، نقش کلیدی دارد.

Alireza Rohani - آذر ۲۵, ۱۳۹۷

به گزارش مجله خبری عصر اعتدال مدیرعامل بانک کشاورزی که نزدیک به سه دهه پیش و به عنوان مسئول اداره…

دکتر دیواندری: آینده درخشانی برای بانک کشاورزی پیش بینی می کنم
اقتصادی
0 اشتراک1 بازدید
اقتصادی
0 اشتراک1 بازدید

دکتر دیواندری: آینده درخشانی برای بانک کشاورزی پیش بینی می کنم

Alireza Rohani - آذر ۲۵, ۱۳۹۷

به گزارش مجله خبری عصر اعتدال در این مراسم که روز یکشنبه25 آذر با حضور مدیران و کارشناسان در محل…

سوختگی در ایران ۸ برابر متوسط جهانی است
اجتماعی
0 اشتراک3 بازدید
اجتماعی
0 اشتراک3 بازدید

سوختگی در ایران ۸ برابر متوسط جهانی است

Alireza Rohani - آذر ۲۵, ۱۳۹۷

به گزارش مجله خبری عصر اعتدال دکتر محمد جواد فاطمی در نشستی که به مناسبت روز ملی پیشگیری از سوختگی…

پیام بگذارید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.