پاستور، تفریحی واکسن تولید می‌کند/ با حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان ۳ درصد از بازار جهانی را دست می‌گیریم

قانعی گفت: اگر از شرکت‌های دانش بنیان حمایت کنیم، می‌توانیم به سهم 3 درصدی بازار خارجی دست یابیم.

به گزارش مجله خبری عصر اعتدال مصطفی قانعی دبیر ستاد زیست‌فن‌آوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در مراسم بازدید از یک شرکت و شتاب‌دهنده دارویی با بیان اینکه یکی از دغدغه‌ای اساسی در بیوتکنولوژی نداشتن دانش کافی در گذشته بود، گفت: یکی از دغدغه‌های ما در سال‌های گذشته این بود که گفتند علم بیوتکنولوژی در داخل ایران وجود ندارد و اگر دارویی هم تولید می‌شود از کشورهای خارجی آورده شده و در اینجا تنها پر می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر داروهای نوترکیب بسیاری در کشور تولید می‌شود، اظهار کرد: امروز ۳۰ داروی جدید در کشور تولید می‌شود و می‌توانیم به کمک شرکت‌های دانش‌بنیان و شتاب‌دهنده‌های خصوصی ۳ درصد از بازار جهانی را بدست بگیریم و در منطقه رتبه اول را کسب کنیم.

حمایت  بخش خصوصی از داروسازی

قانعی با بیان اینکه در داروسازی حمایت بخش خصوصی بسیار زیاد بوده است، گفت: ما توانسته‌ایم به کمک بخش خصوصی در حوزه دارویی موفقیت بسیاری را کسب کنیم.

دبیر ستاد زیست‌فناوری در خصوص ساخت واکسن در ایران گفت: زمانی به کشور هند برای ساخت واکسن آموزش می‌دادیم اما امروز خودمان یکی از خریداران واکسن از کشور هند شده‌ایم، باید کاری کنیم تا صنعت واکسن‌سازی در کشور هم به دست بخش خصوصی بیفتد.

وی ادامه داد: سالانه میلیاردها تومان در انیستیوپاستور خرج می‌کنیم اما هنوز نتوانسته‌ایم واکسن جدیدی در آنجا تولید کنیم اما می‌بینیم که بخش خصوصی در عرض ۴ سال توانسته‌ است ده‌ها محصول جدید تولید کند.

قانعی با بیان اینکه باید برای تولید واکسن به سمت بخش خصوصی برویم، گفت: در پاستور به صورت تفریحاتی واکسن تولید می‌کنیم اما شرکت‌های دانش‌بنیان به کمک مدل‌های جدید توانسته‌اند واکسن‌های مناسبی را در کشور تولید کنند.

عبور از فضای تحریم در گرو همکاری  معاونت علمی و فن‌آوری و وزارت بهداشت

دبیر ستاد زیست‌فن‌آوری در خصوص همکاری‌های که معاونت علمی و فن‌آوری و وزارت بهداشت باید داشته باشند، اظهار کرد:‌ اگر این دو نهاد دست به دست یکدیگر دهند، می‌توانیم از فضای تحریم و ناامیدی عبور کنیم.

قانعی در خصوص اعتباراتی که به زیست‌فن‌آوری تعلق گرفته است، گفت: اعتبارات جدید و خوبی برای بیوتکنولوژی تخصیص داده شده است که اگر همکاری‌های متناسبی هم بین معاونت و وزارت بهداشت انجام شود، شاهد رشد این حوزه خواهیم بود.

وی در خصوص صنعت داروسازی و بیوتکنولوژی گفت: ما به کمک اقدامات جدید داروهایی را تولید کنیم که بتواند صنعت بیوتکنولوژی و دانشگاه‌ها را به یکدیگر وصل کند.

شما ممکن است علاقه مند

روح اله خدارحمی:پژوهش در پیشبرد اهداف بانک کشاورزی، نقش کلیدی دارد.
اقتصادی
0 اشتراک1 بازدید
اقتصادی
0 اشتراک1 بازدید

روح اله خدارحمی:پژوهش در پیشبرد اهداف بانک کشاورزی، نقش کلیدی دارد.

Alireza Rohani - آذر ۲۵, ۱۳۹۷

به گزارش مجله خبری عصر اعتدال مدیرعامل بانک کشاورزی که نزدیک به سه دهه پیش و به عنوان مسئول اداره…

دکتر دیواندری: آینده درخشانی برای بانک کشاورزی پیش بینی می کنم
اقتصادی
0 اشتراک1 بازدید
اقتصادی
0 اشتراک1 بازدید

دکتر دیواندری: آینده درخشانی برای بانک کشاورزی پیش بینی می کنم

Alireza Rohani - آذر ۲۵, ۱۳۹۷

به گزارش مجله خبری عصر اعتدال در این مراسم که روز یکشنبه25 آذر با حضور مدیران و کارشناسان در محل…

سوختگی در ایران ۸ برابر متوسط جهانی است
اجتماعی
0 اشتراک3 بازدید
اجتماعی
0 اشتراک3 بازدید

سوختگی در ایران ۸ برابر متوسط جهانی است

Alireza Rohani - آذر ۲۵, ۱۳۹۷

به گزارش مجله خبری عصر اعتدال دکتر محمد جواد فاطمی در نشستی که به مناسبت روز ملی پیشگیری از سوختگی…

پیام بگذارید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.