Wednesday, 16 October , 2019
امروز : چهارشنبه, ۲۴ مهر , ۱۳۹۸ - 17 صفر 1441
شناسه خبر : 32347
  پرینتخانه » اقتصادی تاریخ انتشار : ۱۹ تیر ۱۳۹۸ - ۶:۰۱ |

پیشنهاد جدید برای تاسیس بانک تعاونی سهامی عام

معاون وزیر تعاون از پیشنهاد جدید برای تاسیس بانک تعاونی سهامی عام خبر داد و گفت: در حال حاضر مذاکرات در قالب نظارت هوشمند برای ایجاد تعاونی های اعتبار روستایی در حال انجام است.

پیشنهاد جدید برای تاسیس بانک تعاونی  سهامی عام

محمدجعفر کبیری در گفتگو با مجله خبری عصر اعتدال، درباره مطالبه روز گذشته رئیس اتاق تعاون ایران در مراسم گرامیداشت روز جهانی تعاون، مبنی بر اینکه بانکی در مقیاس بانک توسعه تعاون نمی‌تواند پاسخگوی نیازهای این بخش باشد، اظهار داشت: در این زمینه به تازگی پیشنهاداتی ارائه کردیم و در حال مذاکره هستیم.

وی با بیان اینکه البته نسبت به افزایش سرمایه بانک توسعه تعاون برای حمایت از بخش نیز اقدامات خوبی صورت گرفته است، افزود: در بودجه امسال با کمک مجلس ۱,۰۰۰ میلیارد تومان برای افزایش سرمایه بانک دیده شده است. در عین حال پیشنهاد رئیس اتاق تعاون ایران را برای تأسیس بانک تعاونی سهامی عام داریم دنبال می‌کنیم.

معاون وزیر تعاون تاکید کرد: به هر حال قوانین بانک و بیمه قوانین خاص است که باید با تدبیر لازم اقدام کرد. ضمن اینکه پیش از هر چیز ابتدا باید اعتماد عمومی از دست رفته در حوزه تعاونی‌های اعتباری را با رویکرد شفافیت و نوآوریم افزایش دهیم.

کبیری با بیان اینکه قطعاً با ایجاد زمینه شفافیت در حوزه فعالیت تعاونی‌های اعتباری، دولت نیز تمام قد از این رویکرد حمایت خواهد کرد، درباره آخرین وضعیت مذاکره برای تأسیس بانک تعاونی سهامی عام گفت: با توجه به اینکه در دنیا تأمین مالی خرد یکی از بهترین روش‌های تأمین مالی است، ما هم در این زمینه مذاکرات خود را برای تأمین مالی خرد شروع کردیم اما مؤسسات غیرمجاز که برخی از آنها تعاونی‌ها بودند به دلیل سوءنظارت در گذشته، مردم و حاکمیت را بدبین کرده است که در مرحله اول به دنبال بازیابی این اعتماد هستیم.

معاون وزیر تعاون افزود: در حال حاضر گفتگو و مذاکرات در قالب نظارت هوشمند برای ایجاد تعاونی‌های اعتبار روستایی در حال انجام است و در کنار آن موضوع تأسیس بانک تعاونی سهامی عام پیگیری می‌شود که امیدواریم این مذاکرات در سال ۹۸ از نظر کارشناسی به نتیجه برسد.

|
به اشتراک بگذارید

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.