چهار سال دیگر بازنشسته می‌شوم/ بررسی استفساریه بازنشستگی شهردار تهران در مجلس

رئیس شورای شهر تهران از بررسی استفساریه بازنشستگی شهردار تهران در جلسه امروز مجلس خبر داد.

به گزارش مجله خبری عصر اعتدال محسن هاشمی رفسنجانی رئیس شورای شهر تهران در نود و هفتمین جلسه شورای شهر تهران که امروز(یکشنبه) برگزار شد، با بیان اینکه اعضا سعی کردند بیشتر به دستور کار بپردازند، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در بررسی‌های امروز، اعضای مربوط به کمیسیون ماده ۱۰۰ انتخاب شدند و کلیات لایحه استفاده از بودجه نفت هم تصویب شد و لایحه تعادل منافع شهرداری هم که توسط هیئت تطبیق رد شده بود، به هیئت حل اختلاف ارسال شد و در نهایت فوریت چارت‌ تشکیلاتی به تصویب نرسید‌.

رئیس شورای شهر تهران در ادامه به وضعیت انتخاب شهردار جدید تهران پرداخت و گفت: اعضای شورای شهر تهران بر اساس تعهدی که به شهردار داده‌اند تا تلاش حداکثری را برای تثبیت‌ او داشته باشند، لذا روز گذشته فرآیند معرفی ۵ گزینه تصدی شهرداری تهران به تعویق افتاد.

وی افزود: در مجلس شورای اسلامی گروهی برای استثنا‌ء شدن شهردار تهران از این قانون اقدام کرده‌اند تا با استفساریه‌ای مسئله شهرداری تهران حل شود، زیرا موضوع در کمیسیون اجتماعی مجلس مطرح بود و بعضی از اعضا نیز نظرشان این بود که اگر ما ۵ نفر را انتخاب کنیم، این کار سبب تضعیف تصمیم‌گیری در آن کمیسیون می‌شود، لذا چون قرار است که امروز کمیسیون به این موضوع بپردازد، نظر همه بر این بود که یک روز تأخیر در انتخاب این ۵ نفر خللی ایجاد نمی‌کند و اجازه دهیم از این طریق از ثبات مدیریت در شهرداری حمایت شود.

هاشمی خاطرنشان کرد: برخی معتقدند که ۱۵ روز بعد از نوشتن این قانون در روزنامه و ابلاغش‌، این قانون جاری می‌شود که اگر به این شکل نگاه کنیم تا ۱۶ آذر فرصت خواهیم داشت.

رئیس شورای شهر تهران در ادامه با اشاره به نامه دریافت شده از اداره استخدامی مبنی بر اینکه شورا تا ۲۶ آبان فرصت دارد، گفت: بررسی‌های قانونی این نظر را تأیید نکرد و مشخص شد که ما حداقل تا اول آذر وقت داریم، زیرا قانون در روزنامه ۳۱ شهریور ابلاغ شده و اکنون ما امروز منتظر نظر کمیسیون اجتماعی هستیم که اگر نظرش‌ مثبت باشد و در کمیسیون رأی بیاورد، اعضا نسبت به انتخاب ۵ نفر اقدام نخواهند کرد تا این موضوع در صحن مجلس مطرح شود.

هاشمی در خصوص خبر موعد بازنشستگی خود گفت: من تنها ۴ سال فرصت دارم.

وی در ادامه در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه چرا اعضای شورا علی رغم اینکه در انتخابات شما را سرلیست‌ کردند با شهردار شدنتان‌ مخالفت می‌کنند، گفت: علاقه اعضای شورا به حضور من در شورا سبب مخالفت آن‌ها با شهردار شدنم می‌شود و علاقه به قدری شدید است که دلشان می‌خواهد من در شورا بمانم.

رئیس شورای شهر تهران در ادامه با تأکید بر اینکه انتخاب شهردار حزبی و سیاسی نیست، گفت: این موضوع در شورا با دقت مورد بحث قرار می‌گیرد و احزاب روی این موضوع اعمال نفوذ ندارند، زیرا در جلسات دلایل متفاوتی مطرح می‌شود و اعضا به راحتی می‌توانند رأی بدهند. چراکه آرا مخفی است و کسی متوجه نمی‌شود که هر یک به چه کسی رأی می‌دهد.

هاشمی در خصوص احتمال شهردار شدنش گفت: من خودم را کاندید نمی‌کنم و این اعضا هستند که کاندیداها‌ را معرفی می‌کنند و از آنجایی که برخی از اعضا دوست دارند من را در جایگاه شهردار تهران ببینند، مرا معرفی می‌کنند و کسانی که به من علاقه ندارند، دوست دارند من شهردار شوم.

هاشمی در پاسخ به سوال باشگاه خبرنگاران جوان مبنی بر اینکه آیا همه اعضای شورا با درخواست افشانی در خصوص به تعویق افتادن رأی گیری موافق بودند یا این درخواست مخالف هم داشت؟، گفت: افشانی درخواست تعویق نکرده بود و این تنها درخواستی از سوی اعضا بوده است.

شما ممکن است علاقه مند

رقابت ۲۰۰ فیلمساز در جشنواره بین المللی فیلم مقاومت
سینما و تاتر
اشتراک0 بازدید
سینما و تاتر
اشتراک0 بازدید

رقابت ۲۰۰ فیلمساز در جشنواره بین المللی فیلم مقاومت

Alireza Rohani - آبان ۲۹, ۱۳۹۷

به گزارش مجله خبری عصر اعتدال محمد خزایی افزود: افزون بر تهران، اصفهان، زنجان و همدان هم میزبان این دوره…

خبر خوش برای کارآفرینان/ مشوق‌های مالیاتی در راه است
اقتصادی
0 اشتراک1 بازدید
اقتصادی
0 اشتراک1 بازدید

خبر خوش برای کارآفرینان/ مشوق‌های مالیاتی در راه است

Alireza Rohani - آبان ۲۸, ۱۳۹۷

به گزارش مجله خبری عصر اعتدال عیسی منصوری،معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر کار در مراسم روز جهانی کارآفرینی با…

مدیرعامل بانک کشاورزی : امنیت غذایی کشور، محصول اقدامات شبکه بانکی است
اقتصادی
0 اشتراک1 بازدید
اقتصادی
0 اشتراک1 بازدید

مدیرعامل بانک کشاورزی : امنیت غذایی کشور، محصول اقدامات شبکه بانکی است

Alireza Rohani - آبان ۲۸, ۱۳۹۷

به گزارش مجله خبری عصر اعتدال در این نشست که روز دوشنبه 28 ابان همزمان با سفر مدیرعامل بانک کشاورزی…

پیام بگذارید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.