کمبود ۸ هزار مگاواتی برق در سال ۹۸

طرزطلب گفت:پیش بینی می شود میزان مصرف برق در پیک سال آینده به بیش از ۶۱ هزار مگاوات برسد که بر این اساس ۸ هزار مگاوات کمبود برق خواهیم داشت.

به گزارش مجله خبری عصر اعتدال محسن طرزطلب مدیرعامل تولید نیروگاه برق حرارتی در حاشیه هجدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت برق در نشست خبری با اصحاب رسانه  با اشاره به ظرفیت تولید برق در کشور اظهار کرد:ظرفیت تولید نیروگاه حرارتی درسال جاری بیش از ۲۸۰ میلیارد کیلوات ساعت بوده که سهم نیروگاه های حرارتی ۹۶ درصد بوده است .

وی افزود:میزان مصرف سوخت گاز در شش ماه اول سال ۹۷، ۹۵.۵ درصد بوده  که این رقم در سال گذشته ۸۸ درصد بوده است.

طرز طلب بیان کرد: نیروگاه حرارتی در سال جاری وضعیت مطلوبی داشته و میزان تولید برق در پیک مصرف حدود ۵۳ هزار مگاوات بوده که سهم نیروگاه حرارتی ۴۸ هزار مگاوات بوده است و پیش بینی می شود میزان مصرف برق در پیک سال آینده به بیش از ۶۱ هزار مگاوات برسد که بر این اساس ۸ هزار مگاوات کمبود برق خواهیم داشت.

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی با اشاره به افزایش بازدهی نیروگاه های تولید برق اظهار کرد: میزان تولید برق حرارتی با همان میزان سوخت در سال جاری ۴.۳ درصد افزایش داشته است که نشان از افزایش راندمان نیروگاه های تولید برق دارد.

به گفته وی؛میانگین راندمان تولید برق در نیروگاه حرارتی کشور حدود ۳۷.۹ درصد است که این رقم باید به ۴۰ درصد برسد.

طرزطلب تصریح کرد:برای افزایش ظرفیت تولید برق نیازمند ۷ هزار میلیارد تومان منابع ریالی و همچنین ۵۰۰ میلیون یورو منابع ارزی هستیم تا این برنامه محقق شود.

وی افزود: ۵۰۰ میلیون یورو منابع ارزی از سوی دولت تخصیص یافته و منتظر تخصیص ۷۰۰۰ میلیارد تومان منابع ریالی هستیم.

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی با اشاره به اینکه برنامه هایی به منظور کاهش مصرف آب نیروگاهها در دست اجراست، تصریح کرد:با تبدیل برج تر به برج خشک در نیروگاه شهید مفتح همدان توانستیم میزلن مصرف آب در نیروگاه را به طور قابل ملاحظه ای کاهش دهیم و اینکار برای واحد دوم در دست اجراست.

وی افزود:استفاده از پساب تصفیه شده فاضلاب با بازچرخانی آب در این نیروگاه انجام شده است و در تلاش هستیم در نیروگاه اصفهان نیز آن را انجام دهیم.

طرزطلب با اشاره به محدودیت های بین المللی تصریح کرد: شرکت سرمایه گذاری یونیت برای سرمایه گذاری در ایران دچار تردید شده است و علی رغم دریافت ضمانت نامه دولتی، منتظر شفاف شدن شرایط بین الملی است.

وی افزود:۳۵۰۰ مگاوات نیروگاه سیکل ساده تبدیل به سیکل ترکیبی و بدون سوخت شده است که این میزان در صورت تامین منابع مالی به ۷۵۰۰ مگاوات خواهد رسید.

طرزطلب تصریح کرد:متوسط قیمت فروش برق در بخش خصوصی و بخش دولتی به ترتیب ۵۴۰۰ و ۷۵۰۰ میلیارد تومان است.

وی افزود: میزان درآمد شرکت های برق حرارتی از صادرات برق تولیدی نیروگاهها، ۴۲۰۰ میلیارد تومان در سال است.

طرزطلب در پایان با اشاره به تهاتر بدهی های صنعت برق با بخش خصوصی و بانک مرکزی بیان کرد:میزان بدهی برق حرارتی به بانک ها و بخش خصوصی ۸ هزاز میلیارد تومان است که طبق تبصره ۵ قانون بودجه سال ۹۷ ؛۱۰ هزار میلیارد تومان ظرفیت تهاتر برای وزارت نیرو در نظر گرفته شده است که ۶ هزار میلیارد آن برای برق حرارتی است.

شما ممکن است علاقه مند

تشریح برنامه‌های بیست‌ و ششمین هفته کتاب
فرهنگ و هنر
0 اشتراک10 بازدید
فرهنگ و هنر
0 اشتراک10 بازدید

تشریح برنامه‌های بیست‌ و ششمین هفته کتاب

Alireza Rohani - آبان ۲۰, ۱۳۹۷

به گزارش مجله خبری عصر اعتدال به نقل از ستاد خبری بیست‌وششمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران،‌ نشست خبری…

آمادگی بانک سپه برای ارائه خدمات ارزی به واحدهای تولیدی و صادرکنندگان استان زنجان / بانک سپه در کمک به بهسازی و نوسازی مسکن روستایی استان زنجان اول شد
اقتصادی
0 اشتراک7 بازدید
اقتصادی
0 اشتراک7 بازدید

آمادگی بانک سپه برای ارائه خدمات ارزی به واحدهای تولیدی و صادرکنندگان استان زنجان / بانک سپه در کمک به بهسازی و نوسازی مسکن روستایی استان زنجان اول شد

Alireza Rohani - آبان ۲۰, ۱۳۹۷

به گزارش مجله خبری عصر اعتدال سعید محمدی دوست ضمن اشاره به اعتماد بالای مردم استان زنجان به بانک سپه،…

قدیمی ترین هتل مدرن کاشان
فرهنگ و هنر
0 اشتراک16 بازدید
فرهنگ و هنر
0 اشتراک16 بازدید

قدیمی ترین هتل مدرن کاشان

Alireza Rohani - آبان ۲۰, ۱۳۹۷

به گزرش مجله خبری عصر اعتدال عطیه اقبالی افزود؛ هتل سه ستاره امیرکبیر در کنار جاذبه های گردشگری کاشان و…

پیام بگذارید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.