کنفرانس بین المللی جهانی صلیب سرخ آبان ماه برگزار می‌شود/ افتتاحیه نشست هم‌گرایی جنوب شرق و غرب آسیا

۶ شهریور, ۱۳۹۶
211 بازدید

به گزارش عصر اعتدال امیر محسن ضیائی رئیس جمعیت هلال احمر در نشست خبری که امروز (دوشنبه) با موضوع هم‌گرایی منطقه جنوب و شرق آسیا برگزار شد، اظهار داشت: این نشست فرصت خوبی است که با مسائل جدی بین المللی روبرو شویم، این جلسه در تهران برگزار شد تا با مسائل بشر دوستانه و اتفاقاتی که قلب انسان‌ها را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد، احساس هم‌گرایی داشته باشیم.

وی ادامه داد: در این جلسه چالش‌هایی مانند جنگ، درگیری، مسائل پزشکی، مهاجرت و غیره مد نظر است که امیدورایم با مشارکت بین المللی این موارد برطرف شوند.

ضیائی افزود: با توجه به وسعت بسیاری که مناطق آسیا و اقیانوسیه دارند باید تخصص خود را برای حل مشکلات این مناطق گسترش دهیم، چراکه هیچ یک از ما به تنهایی نمی‌توانیم با این مشکلات روبرو شویم.

رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به نهضت بین المللی هلال احمر بیان کرد: ما باید رابطه انسان‌ها را با یکدیگر بالا ببریم و به کمک مردم وضعیت نهضت را بررسی کنیم، چرا که موضوعات مشترکی در جوامع بین المللی وجود دارد و در این راستا هر کشوری باید تجربیات خود را به اشتراک بگذارد.

وی با اشاره به برگزاری کنفرانس بین المللی در آبان ماه سال ۹۶، گفت: کنفرانس بین المللی نهضت جهانی صلیب سرخ در آبان ماه سال جاری با حضور ۱۹۰ کشور برگزار می‌شود.

ضیائی با اشاره به وجود چالش‌های مختلف در جهان، افزود: جهان درگیر چالش‌های مختلفی از قبیل تغییر اقلیم، بحران‌های انسانی و غیره است که در این بین آسیا یکی از پر چالش‌ترین مناطق به شمار می‌آید.

وی تصریح کرد: هلال احمر ایران به دلیل تجربیات بسیاری که دارد، می‌تواند در این هم افزایی‌ها به کشورهای مختلف کمک کند.

رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به هفته دولت، گفت: در هفته دولت ۲۳ طرح افتتاح می‌شود، به طور مثال در روز گذشته مجموعه فرهنگی سیستان و بلوچستان به عنوان تنها مجموعه سینمایی ایران با اعتبار ۵ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان افتتاح شد.

ضیایی با اشاره به افتتاح موزه استاد صنعتی در میدان امام خمینی(ره)، گفت: یکی از موضوعات مهم جمعیت هلال احمر ارتقای فرهنگ است، بر این اساس جمعیت هلال احمر مقرر شده تا موزه استاد صنعتی را در میدان امام خمینی(ره) افتتاح کند و در آن آثار استاد صنعتی برای علاقه‌مندان به نمایش گذاشته می‌شود.

در ادامه مارهوور نماینده فدراسیون بین المللی جمعیت‌های صلیب سرخ و هلال احمر، اظهار داشت: به طور کلی مقرر شده تا ۶ جلسه داشته باشیم که امروز پنجمین جلسه آن برگزار شده است.

وی افزود: ما باید ببینیم مردم در جوامع با چه مشکلاتی دست و پنجه نرم می‌کنند و صدای آن‌ها را بشنویم.

مارهوور با اشاره به سال ۲۰۲۰ بیان کرد: فعالیت ما در سال ۲۰۲۰ اهمیت زیادی دارد و باید اهداف مشترکی را در جوامع مختلف دنبال کنیم، همچنین باید در رابطه با اموری که تا به حال به آن‌ها فکر نکرده‌ایم بررسی‌های لازم را انجام دهیم.

وی افزود: کشورها باید در رابطه با اینکه مردم چه فکری دارند، با یکدیگر بحث کنند و در این راستا باید اعتماد مردم را جلب کنیم.

بالتازار معاون مدیر کل کمیته بین‌المللی صلیب سرخ با اشاره به اینکه کشورها باید در مواقع اضطراری به هلال احمر کمک کنند، گفت: زمانی که مردم دنیا دچار مصیبت می‌شوند، باید بخش‌های دولتی و غیردولتی به کمک نظام‌ها بشتابند و نیازهای آن‌ها شناسایی شود.

وی در ادامه گفت:‌ ما ظرفیت پیشگویی بلایای بین‌المللی را داریم، در نتیجه باید روش‌های پاسخگویی به آن‌ها را کشف کنیم.

بالتازار با اشاره به دنبال کردن مسائل بشردوستانه بیان کرد: داوطلبان ما باید به صورت غیرسیاسی مسائل بشردوستانه را حتی فارغ از دولت‌ها دنبال کنند، بنابراین باید مذاکرات زیادی را با دولت‌ها انجام دهیم.

وی افزود: تاکید من این است که نهضت باید به اصول اولیه خود پایبند باشد و بداند که چطور باید با تنش‌ها مقابله کند.

شما ممکن است علاقه مند

رقابت ۲۰۰ فیلمساز در جشنواره بین المللی فیلم مقاومت
سینما و تاتر
اشتراک0 بازدید
سینما و تاتر
اشتراک0 بازدید

رقابت ۲۰۰ فیلمساز در جشنواره بین المللی فیلم مقاومت

Alireza Rohani - آبان ۲۹, ۱۳۹۷

به گزارش مجله خبری عصر اعتدال محمد خزایی افزود: افزون بر تهران، اصفهان، زنجان و همدان هم میزبان این دوره…

خبر خوش برای کارآفرینان/ مشوق‌های مالیاتی در راه است
اقتصادی
0 اشتراک1 بازدید
اقتصادی
0 اشتراک1 بازدید

خبر خوش برای کارآفرینان/ مشوق‌های مالیاتی در راه است

Alireza Rohani - آبان ۲۸, ۱۳۹۷

به گزارش مجله خبری عصر اعتدال عیسی منصوری،معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر کار در مراسم روز جهانی کارآفرینی با…

مدیرعامل بانک کشاورزی : امنیت غذایی کشور، محصول اقدامات شبکه بانکی است
اقتصادی
0 اشتراک1 بازدید
اقتصادی
0 اشتراک1 بازدید

مدیرعامل بانک کشاورزی : امنیت غذایی کشور، محصول اقدامات شبکه بانکی است

Alireza Rohani - آبان ۲۸, ۱۳۹۷

به گزارش مجله خبری عصر اعتدال در این نشست که روز دوشنبه 28 ابان همزمان با سفر مدیرعامل بانک کشاورزی…

پیام بگذارید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.